شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

به همت مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک،

جشن میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام در بستر فضای مجازی برگزار شد

مراسم گرامی‌داشت میلاد باسعادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام به همت مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در بستر فضای مجازی برگزار شد. 
جشن میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام در بستر فضای مجازی برگزار شد

            به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران با توجه به شرایط فعلی جامعه و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، مراسم گرامی‌داشت ولادت فرخنده امام حسن مجتبی(ع) را با انتشار کلیپی یک ساعته از گزیده برنامه‌های جشن‌های دو سال گذشته‌اش در این مناسبت در بستر فضای مجازی برپا کرد.
کلیپ حاضر شامل معرفی فعالیت‌ها و بخش‌های مختلف این موقوفه یادگار حاج حسین آقا ملک بنیانگذار و واقف این مجموعه فرهنگی، سخنرانی غلامرضا خواجه‌سروی مدیر عامل مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و سیدمحمد حسینی استاد دانشگاه و رئیس هیئت مدیره این مؤسسه، اجرای تواشیح و... می‌شود.
همچنین این مؤسسه به مناسبت بزرگداشت ماه مبارک رمضان و میلاد باسعادت کریم اهل بیت(ع)، نمایشگاه‌های متنوعی را با بهره‌گیری از نفایس کتابخانه‌ای و موزه‌ای خود به‌‌ویژه آثار قرآنی و ادعیه در قالب کلیپ و فتوکلیپ تهیه و در فضای مجازی منتشر کرد.
نمایشگاه «سوره فاتحه الکتاب از نسخ خطی قرآن مجید»، نمایشگاه «ندای آسمانی؛ قرآن‌های نفیس خطی کتابخانه و موزه ملی ملک» و نمایشگاه «تاریخچه پهلوانی و بازوبند پهلوانی در ایران» با محوریت معرفی بازوبند نقره با قاب قرآن، از جمله این نمایشگاه‌های مجازی است.
در نمایشگاه مجازی سوره فاتحه الکتاب، تصویرهایی از این سوره برگرفته از نسخه‌های خطی کتابخانه ملی ملک مانند دو نسخه قرآنی کتابت شده توسط محمد شفیع بن محمد اسماعیل وصال شیرازی در سال 1255 قمری و محمد تقی بن محمد علی اصفهانی در سال 1252 قمری به چشم می‌خورد.
 اهل هنر و معرفت این برنامه‌های مجازی را با مراجعه به وب‌سایت مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی www.malekmuseum.org و حساب اینستاگرام آن به نشانی malek_museum_library، کانال‌های مؤسسه در پیام‌رسان‌ واتساپ و همچنین وب‌سایت آپارات با استفاده از کلیدواژه‌های «کتابخانه و موزه ملی ملک»، «کتابخانه ملی ملک» و «موزه ملی ملک» می‌توانند دنبال کنند.
کتابخانه و موزه ملی ملک در سال 1316 خورشیدی بر حرم مطهر رضوی وقف شده است و در حال حاضر در تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق) قرار دارد. با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور خدمات مجازی و غیرحضوری جایگزین خدمات حضوری این موقوفه شده است. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.