شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

انعقاد تفاهم‌نامه بین کتابخانه و موزه ملی ملک و مؤسسه پژوهش‌نامه معارف حسینی انجام شد

تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک فرهنگی بین مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و مؤسسه پژوهش‌نامه معارف حسینی منعقد شد. 
انعقاد تفاهم‌نامه بین کتابخانه و موزه ملی ملک و مؤسسه پژوهش‌نامه معارف حسینی انجام شد

          به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک فرهنگی در حوزه‌های مرتبط کاری به ‌ویژه در زمینه‌های توسعه و ترویج فرهنگ معارف حسینی به منظور پیشبرد فرهنگ و هنر ایرانی ـ اسلامی بین مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و مؤسسه پژوهش‌نامه معارف حسینی به مدت یک سال منعقد شد.
امضای این تفاهم‌نامه با حضور غلامرضا خواجه‌سروی مدیر عامل مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و محمدحسین مردانی نوکنده مدیر عامل مؤسسه پژوهش‌نامه معارف حسینی صبح امروز در مؤسسه ملک در تهران انجام شد.
تشویق پژوهشگران برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه رساله‌های خطی مربوط به فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی  به‌ویژه با رویکرد فرهنگ و معارف حسینی و برگزاری نشست‌های علمی، هنری، سمینار، نمایشگاه‌ها و سخنرانی‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه آثار مربوط به فرهنگ حسینی از جمله محورهای این تفاهم‌نامه است.
همچنین می‌توان از تبادل انتشارات تخصصی هر دو طرف، مربوط به میراث مکتوب ایرانی- اسلامی و فرهنگ حسینی و همکاری در زمینه تبادل اطلاعات در حوزه‌های مشترک به‌ ویژه آثار و پژوهش‌های مربوط به فرهنگ حسینی، به عنوان دو محور دیگر تفاهم‌نامه این دو مجموعه فرهنگی نام برد.
همکاری‌های مشترک فرهنگی در زمینه نشر متون و آثار مربوط به میراث فرهنگی و هنر حسینی به ‌ویژه در زمینه نشر و بازنشر متون نیز از جمله موضوعات تفاهم‌نامه مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و مؤسسه پژوهش‌نامه معارف حسینی است.
کتابخانه و موزه ملی ملک توسط حاج حسین آقا ملک در سال 1316 خورشیدی بر بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) وقف شده است و به ‌عنوان بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در پایتخت با همکاری با مراکز مختلف فرهنگی در مسیر تحقق هدف اصلی بنیانگذار و واقف این مجموعه یعنی تعالی فرهنگ و ترقی معارف در گستره فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی فعالیت می‌کند.
در حال حاضر این موقوفه همه روزه به جز جمعه‌ها و تعطیلات رسمی، از ساعت 8:30 تا  تا 16:15 (پنج‌شنبه‌ها تا ساعت 15:15) به نشانی تهران، میدان امام خمینی(ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)، پذیرای اهل علم و هنر است. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.