شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

به همراه نماد سردارسلیمانی؛

مجموعه اسناد انقلاب اسلامی خراسان رونمایی شد

همزمان با ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و نزدیک شدن به چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی، چهل و چهارمین برنامه سه‎شنبه‎های فرهنگی آستان قدس رضوی با رونمایی و معرفی «مجموعه اسناد انقلاب اسلامی در خراسان، موجود در گنجینه رضوی» و «رونمایی از تابلوی نقاشی خط و تمرینه با موضوع سردار شهید قاسم سلیمانی، اهدایی به موزه آستان قدس رضوی» همراه بود. 
مجموعه اسناد انقلاب اسلامی خراسان رونمایی شد

            به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، ابوالفضل حسن آبادی مدیر مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی در این جلسه فرهنگی به داشته‌های اسناد انقلابی این مجموعه اشاره کرد و گفت: سازمان کتابخانه‌ها، موزه‎ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی به‎عنوان تشکیلاتی مستقل و معتبر، وظیفه خود دانسته تا به اسناد انقلاب اسلامی که بهترین شاهد برای اصالت‌ دادن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارزش‌های انقلابی آن است توجه ویژه داشته باشد.
وی به تشکیل «مرکز مطالعات انقلاب اسلامی» در سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی اشاره داشت و گفت: این واحد مطالعاتی با توجه به ضرورت جمع‌آوری و نشر اسناد مهم انقلابی، در سال 1391 شروع به کار کرد.
حسن‌آبادی در خصوص فعالیت‌های این مرکز گفت: این مرکز از زمان شروع فعالیت تاکنون نسبت به برگزاری نشست‌های تخصصی، اجرای طرح های پژوهشی، پایان‎نامه، مقاله و همچنین تهیه مستند و گزارش‌های خبری درحوزه انقلاب اسلامی مشهد، براساس اسناد موجود در آستان قدس رضوی اقدام کرده است.
بیش از 2200 ساعت مصاحبه، حدود 30 هزار برگ سند، 2500 قطعه عکس، 200 دقیقه فیلم با موضوعات انقلاب اسلامی، مسجد کرامت، حضور همه اقشار جامعه از جمله اصناف، حوزویان و دانشگاهیان در تظاهرات، تحصن‌ها، سخنرانی‌ها و... در انقلاب اسلامی مردم مشهد از داشته‌های تحقیقاتی این مرکز مطالعاتی بود که وی بدان اشاره کرد.
همچنین 200 ساعت سخنرانی‎های امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری(مدظله‎العالی)، شهید بهشتی، شهید هاشمی‎نژاد و مرحوم آیت‎الله واعظ طبسی، از قبل و بعد از انقلاب اسلامی از دیگر منابع و اسناد انقلاب این مجموعه بود که وی بدان اشاره کرد.
مدیر مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی با اشاره به آرشیو غنی مرکز مطالعات انقلاب اسلامی، آمادگی این مرکز را برای هرگونه همکاری با پژوهشگران حوزه انقلاب اعلام کرد.

رونمایی از نماد مقاومت
در چهل و چهارمین برنامه «سه‌شنبه‌های فرهنگی» علاوه بر رونمایی از اسناد آستان قدس رضوی با موضوع انقلاب اسلامی از تابلوی نقاشی خط اثر استاد هاشم طلائیان نیز رونمایی به عمل آمد.
طلائیان این اثر را برگرفته از آخرین دعای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که فرموده بود«خدایا مرا پاکیزه بمیران» دانست که به روح مطهر این شهید بزرگوار تقدیم شده است.
تمرینه طلا، نقره و آلیاژ ویژه(آلومنیوم نیکل برنج) با موضوع سردار دلها سپهبد شهید قاسم سلیمانی اثر استاد پرنیا که توسط وی به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد نیز از دیگر آثاری بود که در این برنامه از سلسله برنامه های سه شنبه های فرهنگی مورد رونمایی قرار گرفت. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.