شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

نمایش مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی در موزه ملک

کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه «گزیده مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی» موجود در گنجینه این کتابخانه را هم‌زمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی برپا کرد. 
نمایش مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی در موزه ملک

             به گزارش آستان فرهنگ به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، نمایشگاه گزیده مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی از روز سه‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ خورشیدی، چگونگی شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران، پیروزی شکوهمند آن و برپایی نظام جمهوری اسلامی در کشور، همچنین نماهایی نو از رخدادهای انقلاب اسلامی از دریچه روزنامه‌ها و مجله‌های برگزیده سال‌های ۱۳۵۶ تا ۱۳۵۹ خورشیدی را به نمایش می‌گذارد.
عکس‌هایی از شعارها و شعرهای مردمی، پارچه‌نوشته‌ها، دیوار نوشته‌ها، حضور قشرهای گوناگون مردم در راهپیمایی‌ها، برخوردهای خشونت‌آمیز حکومت پهلوی با آنان در صحنه انقلاب در شهرهای گوناگون کشور، باورهای دینی و آیینی ایرانیان، شادی مردم پس از فرار شاه، موضوع‌هایی‌اند که در این نمایشگاه به چشم می‌آیند.
تصویری از سالنامه ایران در سال ۱۳۵۸ همچنین در نمایشگاه گزیده مطبوعات تاریخی  انقلاب اسلامی به چشم می‌خورد. این سالنامه آگاهی‌های تقویمی و دیگر مطلب‌های عمومی را دربردارد و در میانه سال‌های ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۹ در چاپخانه مقدم تهران منتشر می‌شده است.
کتابخانه و موزه ملی ملک دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی را به بازدید از نمایشگاه گزیده مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی در ساختمان این موقوفه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» فرامی‌خواند. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.