شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

تلاش در راستای معرفی هر چه بیشتر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه رمز موفقیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی این بود که خود را سرباز ولایت می‌دانست‌، گفت: باید در راستای معرفی هر چه بیشتر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی تلاش کنیم. 
تلاش در راستای معرفی هر چه بیشتر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی

                به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان ‌نیوز، هشتاد و هشتمین نشست «عصرانه داستان‌نویسان رضوی در سه‌شنبه‌های به‌نشر»  با حضور خانواده‌های معظم شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم، نویسندگان پیشکسوت مشهدی و نوقلمان داستان‌نویس شب گذشته در فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)  برگزار شد.
در ابتدای این نشست، رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و معاون فرهنگی لشکر فاطمیون شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تربیت شده مکتب امام حسین(ع)، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، حامی محرومان و پیشگام مبارزه با استکبار جهان از ضالمان و زورگویان در سراسر جهان را تبریک و تسلیت گفت.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین حجت گنابادی‌نژاد تأکید کرد: با شهادت این بزرگمرد، خسارت بزرگی بر پیکر امت اسلامی و آزادگان عالم وارد شده است. درس‌ها، پیام‌ها از زندگی، سیره و اخلاق او باب جدیدی باز کرده که مسئولیت بر همه نخبگان و فعالان فرهنگی را بیشتر می‌کند.
وی از برگزاری نشست‌های ادبی «عصرانه داستان‌نویسان رضوی در سه‌شنبه‌های به‌نشر» با محوریت روایت داستان‌هایی از حاج قاسم سلیمانی تقدیر  کرد و گفت: اهتمام ویژه در برگزاری این نشست ادبی با محوریت سردار حاج قاسم سلیمانی برگ جدیدی  در معرفی سردار دل‌ها است که  با همراهی جمعی از اهالی فرهنگ برگزار شده و امیدواریم افق جدیدی برای معرفی شخصیت حاج قاسم باشد.
گنابادی‌نژاد با اشاره به اینکه حاج قاسم یک عمر در راستای دفاع از اسلام و از ارزش‌ها تلاش کرد، تصریح کرد: مسئولیت ما در این برهه از زمان این است که در راستای معرفی زندگی و شخصیت ایشان تلاش کنیم و به دنیا بفهمانیم چرا حاج قاسم مورد غضب آمریکا و رئیس جمهور ملعون و خبیثش قرار گرفت و جرم او چه بود که باید این‌گونه مورد هجمه قرار گیرد.
معاون فرهنگی لشکر فاطمیون گفت: شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از روزی که لباس جهاد پوشید، ۴۰ سال جهاد کرد و بعد از شهادت اگر چه پرونده جهادی او بسته شده اما برای او هیچگاه میدان جهاد بسته نشد‌. او در دوران هشت سال دفاع مقدس جانانه از کشور دفاع کرد و بعد از جنگ تحمیلی هنگامی که طالبان و گروه‌های القاعده در افغانستان شروع به فعالیت کردند و ناامنی تا مرز خراسان رضوی کشیده شد، یکی از گروه‌هایی که وارد میدان شد و در مقابل آن‌ها ایستادگی کرد، لشکر ۴۱ ثارالله و حاج قاسم بود.
گنابادی‌نژادبا تأکید بر اینکه حاج قاسم سلیمانی در  پیروزی جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه لبنان بسیار نقش‌آفرین بود، اذعان کرد:۴۰ سال اسرائیل جنوب لبنان را گرفته بود و انواع جنگ‌ها در این منطقه اتفاق می‌افتاد اما از زمانی که سلیمانی پا به میدان گذاشت پرونده آن‌ها جمع شد، مقاومت لبنان و پیروزی آن‌ها، تمام خسارت‌ها را جبران کرد. اگر فتوحات جنگ ۳۳ روزه فقط یک حادثه‌ عملیاتی باشد در طول تاریخ مستکبرین یک سیلی از شیعیان خوردند که منجر شد هیمنه پوشالی اسرائیل از هم بپاشید و پیروزی سید حسن نصرالله رقم بخورد.
معاون فرهنگی لشکر فاطمیون افزود: راز و رمز موفقیت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی این بود که یک سرباز به تمام معنا برای ولایت بود، در مقابل داعش ایستاد، عراق، کربلا و نجف را از دست داعش نجات داد و افتخاری برای کشور و ضرب‌المثلی برای روزهای سخت و مشکلات شد، حاج قاسم سلیمانی معرف ایران و مکتب اهل بیت(ع) بود که داعش را از صفحه روزگار محو کرد.
وی خاطرنشان کرد: ما دیدیم آیین تشییع پیکر او در کرمان با بیش از یک میلیون نفر برگزار شد، گروه‌های مختلف مردم از شهرهای مختلف کشور در این مراسم حضور پیدا کردند که این نشان از عظمت این مرد بزرگ است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه پیام‌رسانی در عرصه فرهنگی کار آسانی نیست، ادامه داد: خون پاک شهید سردار حاج  قاسم سلیمانی این‌قدر سریع خباثت آمریکا را در سراسر جهان منتشر کرد که ما با هیچ کار فرهنگی نمی‌توانستیم این تاثیرگذاری را داشته باشیم.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی بر معرفی هر چه بیشتر شخصیت و الگوی رفتاری شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در جامعه تأکید کرد و افزود: سردار دل‌ها بیشتر از اینکه نظام می‌باشد فرهنگی بود، مردی دائم در تلاش که بعد شخصیتی او که مظلوم واقع شده بعد فرهنگی شخصیت اوست که باید به آن توجه شود.
وی در پایان در بیان خاطره‌ای از حاج قاسم سلیمانی گفت: او بارها در عملیات‌ جنگ گفته بود: "مدیر موفق شخصی است که نیروی خود را به اسم می‌شناسد، کار فرهنگی در یک مجموعه به فرماندهی برمی‌گردد، یکی از مشکلات خانواده‌ها این است که به شبهه در زمان مناسب پاسخ داده نمی‌شود و فاصله بین خانواده‌ها زیاد می‌شود. آموزش را باید جدی بگیرید و سعی کنید اگر کار جهادی می‌کنید به عرصه تعلیم و تربیت و کار فرهنگی نیز توجه داشته باشید". 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.