شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

طرح خامیار نوجوان راهکار موثر برای تعالی معنوی دانش‌آموزان است

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: طرح خامیار نوجوان راهکار موثر و مناسبی برای تعالی معنوی دانش‌آموزان است. 
طرح خامیار نوجوان راهکار موثر برای تعالی معنوی دانش‌آموزان است

             به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین گنابادی نژاد در نشست هم اندیشی و هماهنگی مدیران منتخب مدارس متوسطه اول و دوم کشور که به میزبانی بنیاد فرهنگی رضوی در سالن شیخ طبرسی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: طرح خامیار نوجوان یک رویداد پر خیر و برکت است که دل‌های نوجوانان از این طریق به حضرت رضا(ع) گره خورده است.
وی با اشاره به اینکه خادمیاری رضوی در وضعیت موجود برابر با 300 سال جریان حوزه خدمت در آستان قدس رضوی است، گفت: از گذشته هزاران نفر در لیست خدمت به امام رضا(ع) بودند که این خدمت در زیر پرچم امام هشتم(ع) مقام معظم رهبری، مراجع تقلید، اساتید حوزه و دانشگاه، علما و کسبه و ... را در برگرفته است.    
گنابادی نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۰ هزار خادم در 25عنوان خدمتی در حرم مطهر رضوی مشغول به خدمت هستند، خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی با توجه به اهمیت موضوع جوان و نوجوان این امکان را برای حضور جوانان در عرصه خدمت به امام رضا(ع) در قالب خادمیار فراهم کرده است تا جوانان علاقمند را به دستگاه امام مهربانی‌ها متصل کند.
وی افزود: طرح خادمیار نوجوان در سالروز میلاد امام جواد(ع) با یک جمعیت شش هزار نفری اجرا شد، این طرح ابتدا در سطح مشهد و نهادهای مرتبط به آستان قدس رضوی اجرایی و با استقبال خوبی رو به رو شد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: بزرگانی همچون آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله مصباح یزدی زمانی که از فعالیت خادمیاران نوجوان برای خدمت به زائران مطلع شدند، در ابتدا شگفت‌زده شده و سپس اظهار کردند این نوجوانان تا انتهای عمر خود با امام رضا(ع) مأنوس خواهند شد.

 

انس با قرآن و عترت تنها راه شکست ناپذیری
وی در ادامه گفت: مسئولان آموزش و پرورش باید با راهکارهای مناسب دانش‌آموزان را با قرآن و عترت رفیق کنند، چرا که اگر جوانان با این دو گوهر الهی مأنوس شوند دیگر در زندگی شکست نخواهند خورد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ابراز کرد: در کنار همه راهکارها طرح خادمیار نوجوان ممکن است در مسیر با تردید روبه رو شود، اما در مقصد آن شک و تردیدی وجود ندارد و این طرح یک اتفاق مبارک است.
وی افزود: خادمیاری عرصه‌های زیادی دارد، اما احیای جلسات سنتی قرآن یکی از عرصه‌های مهم و تاثیرگذار در تربیت نیروهای متدین و انقلابی است که خادمیاران نوجوان  باید در قالب‌های متنوع و جذاب به این امر توجه کنند.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی اظهار کرد:  تعالی موضوعات معرفتی در مجموعه امام رضا(ع) باید دغدغه همه ما باشد و خدمت به این امام همام محدودیت جغرافیایی ندارد، بنابراین علاقمندان به خدمت هر کجا هستند می‌توانند با عضویت در طرح خادمیار در راستای تحقق اهداف متعالی این آستان مقدس تلاش کند.
در ادامه این نشست رضا صابری تولایی؛ معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی مطالبی را پیرامون مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های اجتماعی بیان کرد و گفت: ما باید با شناسایی نیاز اصلی دانش آموزان در عرصه فرهنگی فعالیت کنیم.
وی افزود: ساختارهای موجود در مدارس همچون انجمن اسلامی، بسیج، شورای دانش آموزی و ... می‌توانند در جذب مخاطب و انگیزه دهی پیرامون خدمت به امام رضا(ع) نقش موثری را ایفا کنند.
همچنین در ادامه مجتبی مختاری؛ مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی به بیان گزارشی از فعالیت‌ها و خدمات این موسسه که در قالب چاپ کتاب، برگزاری اردوهای فرهنگی مذهبی و بهره گیری از ظرفیت‌ اردوگاه امام رضا(ع) برای خدمت رسانی به نوجوانان و جوانان  صورت می‌گیرد، پرداخت و اظهار کرد: همه فعالیت‌های این مجموعه در پناه الطاف امام رضا(ع) و در راستای کاربردی سازی معارف دینی در بین جوانان و نوجوانان انجام می‌شود.
وی با اعلام آمادگی برای خدمت رسانی به خادمیاران نوجوان سراسر کشور، گفت: ما با توجه به ظرفیت‌های موجود در موسسه جوانان آستان قدس رضوی می‌توانیم در عرصه‌های اردویی، هفت روز در بهشت و اردوگاه امام رضا(ع) خدمات فرهنگی و آموزشی به جوانان و نوجوانان ارائه دهیم.
گفتنی است، در پایان این نشست هم اندیشی مدیران منتخب مدارس متوسطه اول و دوم کشور با اهدای هدایای فرهنگی به همراه یک جلد قرآن مجید تقدیر و تجلیل شدند. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.