شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

حجت الاسلام محمد جواد زنجانی طبسی:

حسادت آفت دین است

حجت الاسلام محمد جواد زنجانی طبسی در سلسله جلسات اخلاق با خادمان خورشید گفت: حسادت آفت دین است و خداوند از فرد حسود برائت و بیزاری می جوید. 
حسادت آفت دین است

         بنا به گزارش آستان فرهنگ به نقل از روابط عمومی موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام محمد جواد زنجانی طبسی امام جمعه موقت طبس در جلسه اخلاق ک با خادمان خورشید کارکنان آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) از سلسله جلسات اخلاقی "با خادمان خورشید"  اظهار داشت: یکی از رذایل اخلاقی که در بدن است حسد می باشد و از زشت ترین و قبیح ترین خصلت هایی است که در هر انسانی وجود دارد.
وی تصریح کرد حسادت یا آشکار است که در رفتار همانند تکبر و غرور و در گفتار با غیبت، تهمت و ... نشان داده می‌شود و یا در باطن است که انسان حسود آرزو می کند نعمتی که به طرف داده شده است خداوند از او بگیرد و یا درد و رنج به او برسد.
 حجت الاسلام زنجانی طبسی ضمن استناد به آیات و روایات اسلامی از جمله تبیین آیه" قل اعوذ برب الفلق ............ و من شر حاسد اذا حسد" و استعاذه از شر فرد حسود به خداوند متعال، خاطر نشان کرد حسادت آفت دین است و فرد حسود بیمار است و به بدن خود آسیب می زند و مورد مذمت عقل و دین قرار گرفته است و خداوند متعال از فرد حسود برائت و بیزاری می جوید. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.