شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

هم‌زمان با هفته وحدت؛

آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

آیین گرامی‌داشت میلاد با سعادت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم هم‌زمان با هفته وحدت در کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران برگزار می‌شود. 
آیین گرامی‌داشت میلاد پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

               به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، آیین وقف‌نامه‌ای ولادت پربرکت حضرت محمد مصطفی(ص) با برنامه‌های گوناگون فرهنگی و هنری همراه با جشن میلاد فرخنده امام جعفر صادق(ع)، پنج‌شنبه 23 آبان 1398 ساعت 15 در مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در پایتخت برپا خواهد شد.
سخنرانی، نمایش کلیپ، منقبت‌خوانی و گشایش دو نمایشگاه با بهره‌گیری از آثار و فعالیت‌های این موقوفه، برنامه‌های اصلی این آیین محسوب می‌شود که به سنت هر ساله و بر اساس وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک با حضور جمعی از دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی برگزار می‌شود.
نمایشگاه «روایت صادق»؛ گزیده نسخه‌های خطی منسوب به امام جعفر صادق(ع) و نمایشگاه «مینای هفت رنگ»؛ آثار هنرجویان دوره آموزشی «نقاشی پشت شیشه و آینه» کتابخانه و موزه ملی ملک در مراسم گرامی‌داشت میلاد پیامبر(ص) این مجموعه فرهنگی که نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی به شمار می‌آید، افتتاح می‌شود.
کتابخانه و موزه ملی ملک هر ساله بنا به سفارش این واقف بزرگ معاصر ایران، هفت جشن شامل گرامی‌داشت میلاد با سعادت پنج تن آل عبا(ع)، ولادت فرخنده امام هشتم(ع) و مبعث پیامبر اکرم(ص) را در کنار مراسم سوگواری شهادت امام حسین(ع) و یارانشان در دهه اول محرم؛ به عنوان هشتمین آیین وقف‌نامه‌ای با دعوت از میهمانانی از قشرها و گروه‌های مختلف جامعه در این موقوفه برپا می‌کند.
این مجموعه در سال 1316 خورشیدی بر حرم مطهر رضوی وقف شده است و در حال حاضر به نشانی تهران، خیابان امام خمینی(ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد(میدان مشق)، پذیرای عموم گردشگران و محققان است. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.