شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

حضور کتابخانه و موزه ملی ملک در نمایشگاه جشنواره «علم برای همه» در باغ موزه قصر

مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در نمایشگاه پنجمین جشنواره «علم برای همه» در باغ موزه قصر تهران حضور به هم رساند. 
 حضور کتابخانه و موزه ملی ملک در نمایشگاه جشنواره «علم برای همه» در باغ موزه قصر

             به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در پایتخت به مناسبت بزرگداشت هفته ترویج علم در کشور تا 24 آبان 1398 در قالب یک غرفه در نمایشگاه جانبی پنجمین جشنواره علم برای همه به معرفی این موقوفه و فعالیت‌های آن در حوزه کودک می‌پردازد.
موقوفات آستان قدس رضوی، گنجینه‌ها و برنامه‌های کتابخانه و موزه ملک به صورت مجزا در این غرفه به بازدیدکنندگان معرفی می‌شود و آنان با خدمات نیک‌اندیشانه حاج حسین آقا ملک بنیان‌گذار و واقف این مجموعه فرهنگی بیشتر آشنا می‌شوند.
عرضه محصولات فرهنگی تولید شده این مؤسسه در حوزه کودک، ارائه بروشورها و جذب مخاطبان علاقه‌مند به پیوستن به جمع بانک دوستداران کتابخانه و موزه ملی ملک، از دیگر برنامه‌های غرفه این موقوفه است.
همچنین منتخبی از تابلوهای چاپی نمایشگاه‌های سیار مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با رویکرد کودک در نمایشگاه پنجمین جشنواره علم برای همه به چشم می‌خورد.
این جشنواره بعدازظهر روز گذشته به مناسبت روز جهانی «علم در خدمت صلح و توسعه» با حضور جمعی از مسئولان کشور و مشارکت بیش از 20 انجمن و مرکز علمی و فرهنگی کشور در راستای بسترسازی مناسب برای رویارویی مردم با دستآوردهای علمی و ایجاد علاقه و نشاط علمی در خانواده‌ها در باغ موزه قصر تهران آغاز به کار کرد.
جشنواره علم برای همه به همت موزه ملی علوم و فناوری با همکاری باغ موزه قصر با برنامه‌هایی مانند شهربازی علمی، نمایشگاه آثار هنری، غرفه‌های آموزشی، نمایش مستندهای علمی، قصه‌گویی و مسابقات خانوادگی، اجرای تئاتر و دیدار با متخصصان در این باغ موزه به نشانی انتهای خیابان مطهری، بعد از تقاطع دکتر شریعتی، میدان پلیس پذیرای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان است.
این جشنواره از 18 تا 22 آبان ماه از ساعت 16 تا 20 و از 23 تا 24 آبان از ساعت 10 تا 20 آماده میزبانی از بازدیدهای خانوادگی و از 19 تا 22 آبان ماه از ساعت 9 تا 12 پذیرای بازدید گروه‌های دانش‌آموزی است.
کتابخانه و موزه ملی ملک در سال 1316 خورشیدی بر حرم مطهر رضوی وقف شده است و در حال حاضر همه روزه جز جمعه‌ها و تعطیلات رسمی، از ساعت 8:30 تا تا 16:15(پنج‌شنبه‌ها تا ساعت 15:15)، به نشانی تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)، آماده میزبانی از دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی است. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.