شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

به همت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی؛

دومین نشست تخصصی محبت و عطوفت در ادیان ابراهیمی برگزار شد

دومین نشست تخصصی «محبت و عطوفت در ادیان ابراهیمی» به همت دبیرخانه کنگره ملی امام رضا علیه‌السلام و گفت‌وگوی ادیان با تأکید بر آموزه‌های رضوی برگزار شد. 
 دومین نشست تخصصی محبت و عطوفت در ادیان ابراهیمی برگزار شد

                 به گزارش آستان فرهنگ به نقل از خبرنگار آستان نیوز، دومین نشست تخصصی محبت و عطوفت در ادیان ابراهیمی از سلسله نشست‌های بین‌المللی کنگره ملی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان صبح امروز پنج شنبه (9 آبان) در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد.
در این نشست تخصصی که به ابتکار سازمان فرهنگی و همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزارشد، نمایندگانی از ادیان زرتشتی، کلیمی و مسیحی حضور داشتند.
«اردشیر خورشیدیان» رئیس انجمن موبدان زرتشتی در این نشست با بیان اینکه مهر و محبت جزیی از ذات و فطرت انسانی است، اما شاید طریقت و شریعت مهرورزی در جوامع مختلف تفاوت داشته باشد، گفت: محبت در میان زرتشتیان و نژاد آریایی بسیار مورد توجه قرار دارد اما مهرورزی محدودیت قومیتی ندارد.
حجت‌الاسلام «محمدرضا صالح» رئیس جامعه المصطفی مشهد مقدس هم با اشاره به مطالعات خود در زمینه «محبت در دین اسلام» اظهار داشت: در دین مبین اسلام، محبت به همه حتی دشمن توصیه شده است چون اسلام نیاز انسان‌ها به محبت را یکسان می‌داند.
وی با اشاره به داستان حضرت موسی علیه السلام در قرآن افزود: خداوند به حضرت موسی (ع) فرمود «بروید به سوی فرعون که او طغیان کرده است پس به نرمی با اون سخن بگویید، شاید متذکر شود یا (از خدا) بترسد».
کشیش «داریوش عزیزیان» هم عنوان کرد: آنکه محبت ندارد از خدا کاملاً بی‌خبر است زیرا خداوند، منشأ محبت است؛ انسانی که فاقد محبت و تهی از مهر و شفقت به هم نوع خود باشد از جایگاه انسانیت برخوردار نیست. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.