شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی خبر داد،

ایجاد 20 هزار فرصت خدمت در دهه آخر صفر

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی از ایجاد 20 هزار فرصت برای خدمت به زائران در دهه آخر صفر خبر داد. 
ایجاد 20 هزار فرصت خدمت در دهه آخر صفر

                         به گزارش آستان فرهنگ حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: ستاد خدمت‌رسانی به زائران دهه آخر صفر با هدف ساماندهی خدمات مورد نیاز زائران و سازمان‌دهی و ثبت‌نام خادم‌یاران افتخاری برای خدمت‌ به زائران امام هشتم‌(ع) در ایام شهادت حضرت راه‌اندازی شده است.
وی افزود: برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های مربوط به فعالیت‌های ستاد و پویش‌های مردمی از شهریور ماه و عملیات اجرایی آن نیز از اول مهر ماه شروع‌ شده است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی عنوان کرد: پیش از راه‌اندازی پویش‌ها، با برگزاری جلسات متعدد نخبگانی، افراد به‌ نقد و بررسی پویش‌های مردمی سال گذشته پرداخته و طرح‌های پیشنهادی برای امسال را نیز با نگاهی کارشناسی، ناظر بر نیازهای زائرین پیاده آقا در دهه آخر صفر تدوین کردند.
وی با اشاره به برخی برنامه‌های ستاد در این ایام گفت: پس از تدوین طرح کلی و مشخص شدن خدمات موردنیاز زائرین در این ایام، 20 هزار فرصت خدمت در نظر گرفته ‌شده و که حسب نیاز در هر یک از خدمات و پویش‌ها تقسیم شد.
وی بیان کرد: یکی از پویش‌های مردمی که امسال با همت اصناف و بازاریان راه‌اندازی شده، پویش «شکرانه هم‌جواری» است که زمینه مشارکت بیش از 4 هزار نفر در آن فراهم‌ شده است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: در بخش راهنمای زائر 4 هزار و 800 جایگاه خدمتی در سه بخش برادران، خواهران و نوجوانان تعریف‌ شده که پس از طی آموزش‌های لازم به محل‌های خدمتی اعزام می‌شوند.
وی افزود: در طرح «روایت‌خوانی» که مبلغین بخش‌هایی از عیون اخبار‌الرضا‌(ع) را در مساجد روایت می‌کنند نیز 500 جایگاه و در طرح معرفی "کتاب رضوی" هزار و 200 فرصت خدمت در نظر گرفته‌شده است.
گنابادی نژاد تصریح کرد: طرح «سوغات رضوی» با 980 فرصت خدمت از دیگر برنامه‌های فرهنگی در دهه آخر صفر است که در آن نوجوانان خادم‌یار 10 هزار تسبیح و جانماز نمدی را برای اهداء به زائرین کوچک آقا آماده می‌کنند.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی بیان کرد: 550 فرصت خدمتی در پویش "یک نذری ساده" و همچنین هزار و 200 فرصت خدمت در پویش «من هم پاکبانم» در نظر گرفته‌ شده است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های اجرایی در این ایام شابلون‌نویسی شعار «همه خادم‌الرضاییم» است که 600 جایگاه خدمتی نیز برای آن در نظر گرفته ‌شده است.
گنابادی نژاد گفت: در پویش «زیارت به نیابت شهدا» که 200 هزار زائر نایب‌الزیاره 200 هزار شهید دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم می‌شوند نیز 400 فرصت خدمتی فعال‌شده است.
وی با بیان اینکه بخش «حسینیه کودک» نیز دارای 200 جایگاه خدمتی است، تصریح کرد: در اجرای «تئاتر بی‌کلام همه خادم‌الرضاییم» که توسط جوانان و نوجوان خادم‌یار در سطح شهر اجرا می‌شود نیز 450 فرصت خدمت معین‌ شده است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: به ‌منظور استقرار و خدمت در مراکز اسکان نیز 750 فرصت خدمت تعریف ‌شده که به همین تعداد خادم‌یار افتخاری به‌کارگیری خواهد شد.
وی گفت: پویش «منزل من هم زائرسراست» نیز از دیگر پویش‌های مردمی است که با استقبال زائران و مجاوران همراه شده و 500 فرصت خدمت برای آن پیش‌بینی‌شده است.
گنابادی‌نژاد در پایان یادآور شد: پویش‌های مردمی فعالیت خود را 10 روز پس از شهادت امام رضا‌(ع) به پایان می‌رسانند، اما فعالیت آن‌ها برای سال بعد ادامه دارد. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.