شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی خبر داد؛

ساماندهی 20 هزار فرصت خدمت به زائران رضوی در قرارگاه «جهاد خدمت»

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: ستاد مرکزی خدمت‌رسانی به زائران پیاده با عنوان «جهاد خدمت» از ابتدای دهه پایانی ماه صفر تاکنون بیش از 20 هزار فرصت خدمت به زائران پیاده رضوی را فراهم کرده است. 
ساماندهی 20 هزار فرصت خدمت به زائران رضوی در قرارگاه «جهاد خدمت»

                  به گزارش آستان فرهنگ حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، اظهار کرد: آستان قدس رضوی از طریق «قرارگاه جهاد خدمت» به عنوان ستاد خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخرصفر نسبت به ثبت نام، ساماندهی و مدیریت خادمیاران افتخاری رضوی اقدام کرده است.
وی افزود: به منظور استفاده از نظرات نخبگان برای هر چه بهتر برگزار شدن برنامه‌های فرهنگی و خدماتی، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های مربوط به فعالیت‌های ستاد و پویش‌های مردمی از شهریورماه آغاز و عملیات اجرایی آن نیز از اول مهر ماه با استقرار خادمیاران افتخاری در ستاد مرکزی شروع شد.
وی افزود: 80 خادمیار افتخاری در قرارگاه جهاد خدمت نسبت به ارتباط با متقاضیان خدمت، ثبت نام اولیه و هماهنگی‌های لازم برای استقرار خادمیاران رضوی در جایگاه‌های خدمتی در نظر گرفته شده فعالیت می‌کنند.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در خصوص میزان استقبال مردمی از طرح خادمیاری در ایام شهادت امام رضا(ع) گفت: روزانه 2 هزار تماس تلفنی جهت ثبت نام و 200 مراجعه حضوری در قرارگاه جهاد خدمت داریم، تاکنون 23 هزار نفر برای خدمت به زائرین پیاده اعلام آمادگی کرده‌اند که حسب نیاز در جایگاه‌های خدمتی مورد نیاز به کارگیری خواهند شد.
گنابادی نژاد با اشاره به تعریف 20 هزار فرصت خدمت در «قرارگاه جهاد خدمت» برای ارائه به زائرین، تصریح کرد: شعاری محوری «قرارگاه جهاد خدمت»، «همه خادم‌الرضاییم» است و بر این اساس آستان قدس رضوی با راه‌اندازی چند پویش مردمی سعی در افزایش مشارکت‌های مردمی و هدفمندی برنامه‌های فرهنگی دارد. پویش مردمی «یک نذری ساده» یکی از این برنامه‌هاست که نذورات مردمی را جمع‌آوری و پس از بسته‌بندی و تجمیع در اختیار مراکز اسکان، موکب‎ها و همچنین زائران پیاده قرار می‌دهد. در این طرح ۵۰ هزار بسته توسط خادمیاران رضوی آماده و توزیع خواهد شد.
وی ادامه داد: پویش مردمی «منزل من هم زائرسراست» نیز با نگاهی به فرهنگ میزبانی از زوار حضرت رضا(ع) و براساس سنتی قدیمی در دستور کار قرارگرفته و براساس آن مجاوران آقا علی بن موسی الرضا(ع) منزل خود را در اختیار زائران قرارمی‌دهند.
وی افزود: «پویش زیارت نیابتی» یکی دیگر از برنامه‌های این ایام است که در آن ۲۰۰ هزار زائر و مجاور به نیابت از ۲۰۰ هزار شهید از شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف می‌شوند.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی بیان کرد: «پویش شکرانه همجواری» نیز از دیگر طرح‌های مردمی دهه آخر صفر است که در این طرح کسبه شهر مشهد از اربعین تا شهادت امام هشتم(ع) بر اساس توان و اقتضائات خود، اقدام به ارائه تخفیف در محصولات و خدمات‌شان می‌نمایند.
وی ادامه داد: در پویش «سوغات رضوی» خادمیاران نوجوان رضوی با ساخت ۱۰ هزار هدیه کوچک شامل جانماز نمدی، تسبیح و ... و توزیع آن میان زائران، سعی خواهند کرد خاطره ای خوش برای میهمانان کوچک امام به ارمغان بیاورند.
گنابادی نژاد در خصوص برنامه های قرارگاه فرهنگی زائران پیاده نیز گفت: فعالیت مبلغان در قرارگاه فرهنگی زائرین پیاده حول ۳ محور اصلی بدرقه زائر در مبدأ، همراهی و حضور در مسیر و جاده و حرکت پیاده در کنار زائران و ارائه خدمات فرهنگی در مقصد و مراکز اسکان و اقامت زائران است. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.