شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

یه همت سازمان فرهنگی همزمان با ایام دهه پایانی ماه صفر؛

«وبینار بین‎المللی رافت و محبت در ادیان ابراهیمی» برگزار شد

همزمان با ایام دهه پایانی ماه صفر «وبینار بین‌المللی رافت و محبت در ادیان ابراهیمی» با همکاری سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی به زبان انگلیسی برگزار شد. 
«وبینار بین‎المللی رافت و محبت در ادیان ابراهیمی» برگزار شد

              به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان‌نیوز، این وبینار با حضور محمود واعظی رئیس مرکز مطالعات عالی انقلاب اسلامی دانشگاه تهران، مغریک پایکیان اسقف کلیسای ارمنی لبنان، ژوزف کراوس استاد علوم سیاسی از دانشگاه مساریک کشور جمهوری چک، حجت الاسلام جواد رقوی معاون پژوهشی جامعه‌المصطفی‌العالمیه مشهد، شاه سید حسنین بقایی عالم اهل سنت از هندوستان و غلامرضا کحلکی پژوهشگر علوم اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
رسول اکبری استاد ادیان و عرفان دانشگاه فردوسی مشهد در حاشیه برگزاری این وبینار عنوان کرد: سخنرانان در این وبینار از منظرهای علمی مختلفی به موضوع رافت و محبت نگاه کردند.
وی با بیان اینکه توجه به مفاهیم و ارزش‌های دینی با رویکرد علمی، به نشر عمیق مفاهیم و تثبیت ارزش‌های اخلاقی در جامعه کمک می‌کند، ادامه داد: مهم این است که وقتی از رافت و محبت سخن به میان می‌آید سرچشمه‎ها و منابع این رافت و محبت را بشناسیم.
اکبری خاطرنشان کرد: سخنرانان در این جلسه هر کدام به بخش‎هایی از منابع رافت و محبت اشاره کردند؛ برخی از آنان به منابع آیات قرآن به ویژه آیاتی که به مودت و رحمت بین مومنان و صفات رحمانیت خداوند متعال اشاره دارد، استناد کردند و برخی نیز منابع روایی و حدیثی بویژه احادیث رضوی، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) را منابع و سرچشمه‌های مودت و محبت دانستند.
وی اضافه کرد: منبع دیگر محبت و رافت، سیره اهل بیت(ع) و سبک زندگی رضوی محمدی و اهل بیت(ع) مطرح شد و
نگرش کلامی و ابعاد فکری و فلسفی رافت و محبت از دیگر موضوعات مطرح شده در این وبینار بود.
مدیر بین‌الملل دانشگاه امام رضا(ع) همچنین افزود: صفات رحمانیت، محبت، عفو و بخشش خداوند صفاتی هستند که می تواند به لحاظ نظری انعکاس و بازتاب آن در سطح زندگی بشر بیان شود؛ همانگونه که خداوند رحمان و رحیم است، نوع بشر نیز به تاسی از آموزه‌های الهی باید از این صفات وام بگیرد. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.