شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی؛

بیش از ده هزار نفر در پویش «جهاد خدمت» اعلام همکاری کرده‌اند

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: بیش از ده هزار نفر برای حضور در پویش «جهاد خدمت» اعلام آمادگی کرده‌اند. 
بیش از ده هزار نفر در پویش «جهاد خدمت» اعلام همکاری کرده‌اند

                به گزارش آستان فرهنگ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محسن بذرگری در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: زائران ایرانی در ایام اربعین حسینی‌(ع) میزبانی مردم عراق را تجربه کرده‌اند و این ظرفیت می‌تواند با برنامه‌ریزی و ساماندهی زمینه مناسبی برای میزبانی از زائران میلیونی در ایام شهادت امام رضا‌(ع) را فراهم كند.
وی با بیان اینکه رویكرد اصلی پویش «جهاد خدمت» ارتقای فرهنگ میزبانی در شهر مشهد است، افزود: در مرحله اول این پویش برای مردم پیامک ارسال شد که آن‌ها در صورت تمایل به همكاری در پذیرایی، اسكان، حمل‌ونقل و یاری‌رساندن به زائران امام رضا‌(ع) سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی را مطلع سازند. تا امروز 10 هزار نفر اعلام آمادگی كرده‌اند و انتظار می‌رود تا روزهای قبل از شهادت حدود 20 هزار نفر در این پویش مشارکت نمایند.
بذرگری ادامه داد: این‌كه مردم به‌ طور خودجوش در اولین فراخوان اعلام ‌شده تا این حد اعلام آمادگی كرده و درخواست مشاركت داشته باشند اتفاق مباركی است و این نوید را می‌دهد كه طی سال‌های آینده بتوانیم برنامه‌های منسجم و خوبی در این ایام داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه از اقشار مختلف جامعه برای خدمت‌رسانی‌های متفاوتی اعلام آمادگی كرده‌اند، افزود: اعلام همکاری مردم شیوه های مختلفی را شامل می‌شود. خیلی‌ها اعلام آمادگی كرده‌اند كه خانه‌هایشان را به اسكان زائران اختصاص خواهند داد.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: حضور زائران غیر ایرانی از كشورهای پاكستان، عراق و همچنین كشورهای عربی پررنگ است. اهل سنت ایران در آیین شهادت امام رضا‌(ع) حضور پررنگی دارند و سال گذشته بیش از هزار نفر اهل سنت از سراسر ایران به مشهد مشرف شده بودند.
وی افزود: 4000 هیئت مذهبی مشهد در دهه آخر صفر سال گذشته به مشهد مشرف شده‌اند و ساماندهی این هیئت‌ها می‌تواند ظرفیت خوبی را برای میزبانی بهتر زائران امام رضا‌(ع) فراهم كند.
بذرگری خاطرنشان کرد: در برنامه‌ریزی‌های سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی سعی می‌شود میزبانی زائران امام رضا(ع) کاملاً ساماندهی شده باشد و در این ایام حماسه مذهبی بزرگی مشابه آنچه در مسیر پیاده‌روی اربعین دیده می‌شود، شكل بگیرد. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.