شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

نمایشگاه «سالنامه‌های تهران» در کتابخانه و موزه ملی ملک افتتاح شد

نمایشگاه «سالنامه‌های تهران» هم‌زمان با روز تهران در کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در پایتخت افتتاح شد. 
نمایشگاه «سالنامه‌های تهران» در کتابخانه و موزه ملی ملک افتتاح شد

     به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، نمایشگاه سالنامه‌های تهران با نمایش 16 سالنامه منتخب از گنجینه کتابخانه ملی ملک و 8 سالنامه از مجموعه شخصی حسین تقوی صبح امروز در سرسرای این موقوفه گشایش یافت و به مدت یک ماه پذیرای علاقه‌مندان است.
نمایشگاه حاضر با هدف گرامی‌داشت چهاردهم مهر ماه؛ روز تهران و آغاز هفته تهران، معرفی گوشه‌ای از سالنامه‌های مرتبط با پایتخت و آشنایی هر چه بیشتر اهل فرهنگ با تاریخ این شهر و همچنین مطبوعات موجود در مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک دایر شده است.
حسین تقوی مجموعه‌دار تهرانی نشریات تاریخی و روز است که تعدادی از سالنامه‌های خود را در اختیار این مؤسسه قرار داده است.
سالنامه‌های متنوعی از دبیرستان‌های شناخته ‌شده در تاریخ تهران مانند مروی، دارالفنون، ادیب، البرز، هدف، مهیار و ایران‌شهر، سالنامه‌های دانشگاه تهران، دانشسرای عالی تهران، آموزشگاه ملی زرتشتیان، دارالمعلمین عالی و سالنامه‌ پارس در ویترین‌های نمایشگاه حاضر به چشم می‌خورد.
مجموعه ارزشمندی از نشریه‌های تاریخی و روز در پرتوی سنت وقف و اهدا در این مؤسسه گردآوری شده و از آن‌ها با دقت لازم نگهداری می‌شود. این موقوفه نمایشگاه‌های متنوعی را به مناسبت‌های مختلف با بهره‌گیری از مجموعه حاضر برگزار کرده و به عموم پژوهش‌گران و دانش‌جویان نیز در تالار محققان کتابخانه ملی ملک خدمات‌رسانی می‌کند.
کتابخانه و موزه ملی ملک توسط حاج حسین آقا ملک بنیان‌گذار این مجموعه فرهنگی در سال 1316 خورشیدی بر آستان مطهر حضرت رضا(ع) وقف شده است و همه روزه جز روزهای تعطیل، از ساعت 8:30 تا 16:15 (پنج‌شنبه‌ها تا 15:15) واقع در تهران، خیابان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد، آماده میزبانی از دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی است.

  
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.