شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

در آستانه پیاده‌روی اربعین حسینی،

نمایشگاه گروهی عکس «چهارده، پنجاه و دو» در نگارخانه رضوان گشایش یافت

نمایشگاه آثار هشت عکاس مشهدی با عنوان «چهارده، پنجاه و دو» با محوریت موضوعی هم‌قدم با زائران پیاده اربعین حسینی در نگارخانه رضوان این شهر مقدس گشایش یافت. 
نمایشگاه گروهی عکس «چهارده، پنجاه و دو» در نگارخانه رضوان گشایش یافت

     به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، افتتاحیه نمایشگاه چهارده، پنجاه و دو با حضور جمعی از عکاسان پیشکسوت و جوان و همچنین دوستداران هنر عکاسی شب گذشته در نگارخانه رضوان مشهد برگزار شد و 40 تابلو از مجموعه عکس‌های برگزیده محمدجواد مشهدی، داوود بهگام، وحید بیات، ایمان جنتی، مهدی جهانگیر، احمد حسنی، محمدحسن صلواتی و روح‌الله مهاجر به نمایش درآمد.

این عکاسان جوان در قالب یک فعالیت گروهی و خودجوش، عکس‌های منتخب خود را که در مراسم اربعین حسینی سال‌های مختلف در مسیرهای منتهی به کربلا گرفته بودند، گردآوری کردند. سپس با نظر جمعی این 40 اثر برای نمایش در معرض عموم انتخاب شد.  

نمایشگاه چهارده، پنجاه و دو عرض ارادتی هنرمندانه به حضرت سیدالشهدا(ع) است که با هدف ترویج شعائر مذهبی، ایجاد حال و هوای حضور در جمع زائران پیاده اربعین حسینی در مسیرهای منتهی به کربلای معلی در بین بازدیدکنندگان و نمایش گوشه‌هایی از خدمت‌رسانی خادمان افتخاری به زائران کربلا دایر شده است.

این 40 تابلو عکس، راویان سفر و شاهدان عبور از هزار و 452 منزل است که موجب نام‌گذاری نمایشگاه حاضر به چهارده، پنجاه و دو(1452) نیز شده است.

نمایی از بین‌الحرمین و حرم امام حسین(ع) در غروب روز اربعین، حال و هوای زائران پیاده پس از رسیدن به کربلا در بین‌الحرمین، تراکم خودروهای پارک شده زائران اربعین در پایانه مرزی مهران و خروجی پایانه مرزی مهران به خاک عراق، در نمایشگاه چهارده، پنجاه و دو قابل مشاهده است.

موکبی در یکی از روستاهای شهر شامیه به سمت نجف، اتوبوس‌هایی از ایران که به طور رایگان وظیفه انتقال زائران را از مرز مهران تا نجف برعهده می‌گیرند، نخلستان‌های مسیرهای فرعی کوفه به کربلا و قایق‌های اهالی روستاهایی که نزدیک غروب زائران را به منزل خود می‌برند و صبح روز بعد مجدد به مسیر پیاده‌روی باز می‌گردانند، از جمله تصویرهای آثار این نمایشگاه به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است، نمایشگاه چهارده، پنجاه و دو زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به مدت چهار روز تا 17 مهر سال جاری از ساعت 17 تا 20 در نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 پذیرای علاقه‌مندان است.

  
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.