شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

افتخارآفرینی«دختر بهار» در جشنواره‌ای با آراء داوران کودک و نوجوان؛

نشان منتخب نخستین جشنواره «هُدهُد سفید» به اثری از انتشارات به‌نشر رسید

در آیین اختتامیه نخستین دوره جشنواره هدهد سفید، در بخش کتاب های شعر کودک، «دختر بهار» از انتشارات به‌نشر مقام نخست این رویداد را از آن خود کرد. 
نشان منتخب نخستین جشنواره «هُدهُد سفید» به اثری از انتشارات به‌نشر رسید

            به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، آثار برتر نخستین دوره جشنواره اهدای نشان هدهد سفید از میان نامزدهای بخش کتاب‌های غیرداستانی کودک، کتاب‌های غیرداستانی نوجوان، کتاب‌های داستانی کودک، کتاب‌های داستانی نوجوان و کتاب‌های شعر کودک که توسط یک هزار داور کودک و نوجوان مورد داوری قرار گرفتند، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شد.
نشان «هدهد سفید» تنها نشانی است که داوران آن را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند که با حمایت از آثار ایرانی به ویژه در حوزه کتاب های کودک و نوجوان و با هدف تقویت جریان تالیف در کتابخانه های عمومی کشور برگزار می‌شود.
در بخش کتاب‌های شعر کودک و از میان 14 اثر داوری شده در این بخش کتاب های «دختر بهار»، «فرشته‌های کوچک»، «شعرهای شیرین برای بچه‌ها»، «الاغه با تو قهرم...» و «می می نی الهی بد نبینی» به مرحله نهایی این جشنواره راه یافتند که به انتخاب داوران کودک و نوجوان عضو کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور کتاب «دختر بهار» سروده سید احمد میرزاده از انتشارات به‌نشر مقام نخست این جشنواره در بخش کتاب شعر کودک را به دست آورد.
داوران از میان هفت هزار عضو فعال کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی با شاخص‌هایی چون شرکت در مسابقه، عضویت، تعداد کتاب‌های به امانت گرفته شده، میزان مشارکت در فعالیت‌های ترویجی و فرهنگی، توانایی نقد و ارائه نظر انتخاب شدند.
در این روند ۱۲۰ کتاب نهایی در موضوعات مختلف انتخاب شد و داوران پس از خواندن کتاب‌ها، بر اساس شیوه‌نامه مشخص شده به آثار رأی دادند. در پایان کاربرگ‌ها توسط دبیرخانه گردآوری  شد و در هر موضوع ۱۰ الی ۱۵ کتاب به مرحله نهایی رسیدند.
کتاب‌هایی که نشان هدهد سفید را دریافت کردند، می توانند این نشان را که نشانه انتخاب کتاب از سوی مخاطبان کودک و نوجوان عضو کتابخانه‌های عمومی است، پشت کتاب‌ها درج کنند. همچنین این کتاب‌ها از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به شکلی ویژه معرفی و در فهرست کتاب‌های ترویجی این نهاد قرار می گیرند.
در اثر «دختر بهار» سروده سید احمد میرزاده اشعار کودکانه با مضامینی از طبیعت و شامل عناوینی همچون «دختر بهار»، «مثل پروانه»، «قوچ طلایی»، «گوزن کوهی»،«مثل یك قوی سفید»، «مرد دهقان» و «نگین» به چاپ رسیده است.
علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره 30003209 یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.