شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

عقد تفاهم‌نامه مشترک سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با عتبه عباسیه در حوزه فرهنگی

سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تفاهم‌نامه مشترکی در حوزه فرهنگ با عتبه مقدس عباسیه منعقد کرد. 
عقد تفاهم‌نامه مشترک سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با عتبه عباسیه در حوزه فرهنگی

           به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان‌ نیوز، محسن برزگری هاشمی معاون سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در این خصوص اظهار کرد: طی جلسات، نشست‌ها و گفت‌وگوهایی که بین سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران عالی عتبه مقدس عباسیه برگزار شد، محورهای مشترک مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
وی ابراز کرد: این محورهای پیشنهادی پس از جمع‌بندی و تأیید نهایی به تولیت‌های آستان قدس رضوی و عتبه عباسیه ابلاغ می‌شود و به صورت تفاهم مشترک، در دستور کار اجرایی این دو مجموعه‌ قرار خواهد گرفت.
معاون سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی به برخی از محورهای اصلی این تفاهم‌نامه اشاره و ابراز کرد: محور نخست در خصوص بحث‌های مرتبط با محصولات فرهنگی و هنری است؛ از این رو مقرر شد در قالب تولید و طراحی محصولات فرهنگی و هنری با هماهنگی‌هایی طرفین از ظرفیت‌های تلویزیون، ماهواره، اینترنت و... بهره‌مند شویم.
این مقام مسئول تصریح کرد: یکی دیگر از محورهای این تفاهم‌نامه در راستای برگزاری جشنواره‌های قرآنی، هنری، فرهنگی و ادبی، جشنواره‌هایی در حوزه شعر و خوشنویسی و همچنین مراسم‌های مشترک بود که مورد توافق طرفین قرار گرفت.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: برگزاری محافل و کرسی‌های تلاوت قرآن و مسابقات قرآنی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه بود که در ارتباط با اعزام قاریان و اساتید قرآنی و همچنین بهره‌مندی هر چه بیشتر از ظرفیت‌ها در این حوزه  مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.
برزگری هاشمی، تبادل محصولات صوتی و تصویری در قالب ارائه فیلم‌، پویانمایی‌، مستند و نماهنگ‌ و همچنین استفاده از ظرفیت‌های دو نهاد در حوزه دوبله، زیرنویس و ترجمه محصولات فرهنگی را از دیگر مواردی ذکر کرد که در این تفاهم‌نامه در دستور کار قرار گرفته است.
معاون سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های آموزشی در زمینه تولید شعر، اجرای سرود، تولید نماهنگ و تواشیح‌ قرآنی از دیگر پیشنهادات مطرح شده در این جلسه بود.
وی همچنین استفاده از ظرفیت‌های فروش و توزیع محصولات فرهنگی، مشارکت در ترجمه کتاب‌هایی که از سوی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و عتبه عباسیه منتشر می‌شود، توزیع محصولات کتاب و کتابخوانی و آموزش استفاده از کتابخانه‌ها و... را از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه دانست.

  
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.