شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

اجرای همایش ربیع الشهاده باید از کربلا معلی تا مشهدالرضا علیه‌السلام امتداد پیدا کند

رئیس سازمان مرکزی آستان قدس رضوی گفت: اجرای مهرجان ربیع‌الشهاده باید از کربلای حسینی تا مشهدالرضا علیه‌السلام امتداد پیدا کند. 
اجرای همایش ربیع الشهاده باید از کربلا معلی تا مشهدالرضا علیه‌السلام امتداد پیدا کند

           به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد در نشست مشترک با مدیران آستان مقدس حضرت عباس علیه‌السلام و برگزارکنندگان همایش ربیع‌الشهاده عراق ضمن معرفی بخش‌های مختلف سازمان فرهنگی آستان مقدس رضوی گفت: یکی از مسئولیت‌های سازمان فرهنگی برپایی ستاد مناسبت‌های ویژه مانند ایام شهادت و ولادت امام رضا علیه‌السلام و دیگر مناسبت‌های مذهبی سال است.
وی با اشاره به فعالیت‌های همایش ربیع‌الشهاده در کشور عراق، اظهار کرد: امسال توفیق داشتم در این همایش بین‌المللی شرکت کنم و با توجه به گستردگی فعالیت‌های این همایش علاقه‌مند هستیم که از تجربیات و دیدگاه‌های مدیران این همایش بهره‌مند شویم.
گنابادی‌نژاد افزود: اگر عرصه‌هایی برای همکاری و مشارکت در این همایش بین‌المللی وجود داشته باشد خوشحال می‌شویم ما هم سهمی در برگزاری آن در ایام میلاد امام حسین علیه‌السلام، حضرت سجاد علیه‌السلام و حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام در جوار حضرت رضا علیه‌السلام داشته باشیم.
وی ادامه داد: میلاد امام حسین علیه‌السلام، حضرت سجاد علیه‌السلام و حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام مناسبت‌های مذهبی مهم و قابل توجه در کشور ما است و در این ایام مساجد، حسنیه‌ها، کانون‌های فرهنگی و ... جشن‌های بزرگی برگزار می‌کنند، به همین خاطر به نظر می‌رسد زمینه‌های همکاری مشترک در این ایام بین دو عتبه عباسیه و رضوی وجود داشته باشد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی یادآور شد: علاقه‌مند هستیم مهرجان ربیع‌الشهاده و فعالیت‌های آن بیش از گذشته معرفی شود تا برای برگزاری برنامه‌های همسو با آن در ایران اسلامی و حرم مطهر رضوی برنامه‌ریزی کنیم، چرا که این خط همایش که از کربلا آغاز می‌شود، باید تا مشهد الرضا علیه‌السلام امتداد پیدا کند.  
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.