شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

به همت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی؛

مراسم تقدیر از مجریان و فعالان طرح ملی «سلام بر امام» برگزار شد

همزمان با ایام دهه ولایت مراسم تقدیر از مجریان و فعالان طرح ملی «سلام بر امام» از سوی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد. 
مراسم تقدیر از مجریان و فعالان طرح ملی «سلام بر امام» برگزار شد

            به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، مهدی رجب‌پور مسئول طرح «سلام بر امام» در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و جمعی از ائمه جماعات سراسر کشور در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، به ارائه گزارشی از طرح «سلام بر امام» پرداخت.
وی این طرح را برگرفته از قرائت زیارت امین‌الله در روزهای چهارشنبه دانست و گفت: با اجرای این طرح در چهارشنبه های امام رضایی با قرائت زیارت امین‌الله دل‌های تمام عاشقان و دلدادگان همزمان با حرم مطهر رضوی در سراسر کشور به بارگاه حضرت علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام متصل می‌شود.
رجب پور عنوان کرد: ایده و نگاه اولیه این طرح در دهه کرامت سال گذشته با محوریت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی کلید خورد و با تشکیل دبیرخانه طرح «سلام بر امام» و با همکاری امور مساجد فعالیت این طرح به شکل جدی تری دنبال شد.
وی خاطرنشان کرد: در دهه کرامت سال ۹۷ همه مساجد و مراکز فرهنگی به این طرح پیوستند و همزمان با ایام دهه کرامت سال جاری نیز این طرح به طور ملی کار خود را آغاز کرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه این طرح در چهارشنبه‌های هر هفته در بیش از 1000 مسجد با قرائت زیارت امین‌الله اجرا می‌شود، گفت: تا کنون 5000 مسجد در سراسر کشور در حال اجرای این طرح هستند.
وی در ادامه به اهداف این طرح اشاره کرد و گفت: افزایش ارتباط معنوی مردم با امام رضا علیه‌السلام حتی از راه‌های دور و
مردمی و دلی بودن یکی از اهداف و نکات مثبت این طرح است.
رجب پور، طرح «سلام بر امام» را نمونه و پیوندی از یک تشکل و نهاد مردمی ذکر کرد و افزود: این طرح با همکاری سازمان فرهنگی و امور مساجد رقم خورده است و کمتر کسی در سراسر کشور پیدا می‌شود که از این طرح بی‌اطلاع باشد.
حجت‌الاسلام و المسلمین مجید باباخانی مدیر کل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه برای شکل‌گیری یک سنت حسنه موارد مختلفی باید رعایت شود، گفت: میل تمام آحاد جامعه به معنویت و اتصال به‌وجود مبارک امام رضا علیه‌السلام است. از این رو زیارت این امام همام ظرفیت‌ بسیار مناسبی برای پایه‌گذاری سنت‌های خوب است.
وی بیان کرد: امام رضا علیه‌السلام محور تمامی فعالیت‌های فرهنگی است که در سطح کشور عرضه می‌شود. یک کار فرهنگی باید بر اساس گرایش و فضای دلی صورت گیرد و تمامی فعالیت‌های فرهنگی یک جذبه دارد و آن هم وجود مبارک امام رضا علیه‌السلام است.
باباخانی همچنین انتخاب زیارت امین‌الله و اجرای طرح «سلام بر امام» را ظرفیت و ذوق هنری بسیار خوبی معرفی و ابراز امیدواری کرد این طرح علاوه بر بارگاه منور رضوی و مساجد در ادارات سراسر کشور نیز اجرایی شود. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.