شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

آیین شکرانه برنامه‌های دهه کرامت در حرم مطهر رضوی برگزار شد

آیین شکرانه برنامه های دهه کرامت روز پنجشنبه در حرم مطهر حضرت امام رضا علیه‌السلام برگزار شد. 
آیین شکرانه برنامه‌های دهه کرامت در حرم مطهر رضوی برگزار شد

                به گزارش آستان فرهنگ تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: ائمه اطهار علیهم‌السلام هدایتگران و راهبران حقیقی بشریت به سوی سعادت در زندگی دنیا و آخرت هستند.
حجت الاسلام احمد مروی افزود: دهه کرامت فرصتی برای معطوف کردن توجه مردم به ائمه اطهار علیهم‌السلام به عنوان کانون‌ های اصلی هدایت بشریت و فرصتی برای اشاعه، نشر و تعمیق معارف اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام است.
وی اظهار داشت: دهه کرامت زمینه و فرصتی برای ایجاد محبت از طریق معرفت است، در این دهه می‌ توان احساسات ارزشمند و محبت نسبت به اهل بیت علیهم‌السلام را با بصیرت، معرفت و شناخت تعمیق بخشید.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: مشارکت ‌های مردمی در جشن‌ های دهه کرامت امسال توسعه کمی و کیفی داشت.
حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد افزود: خدمت به محرومان و مستضعفان در دهه کرامت امسال با الهام از سیره اهل‌ بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام محقق شد تا بیش از گذشته جلوه‌ هایی از دستگیری محرومان را شاهد باشیم.
وی اظهار داشت: طرح زیر سایه خورشید یکی از ویژه‌ برنامه‌ های بزرگ آستان قدس رضوی برای دهه کرامت بود که امسال نیز در ۲ هزار نقطه از کشور برگزار شد.
وی گفت: تشکل‌ های مردمی نیز دهها برنامه دیگر در سراسر کشور برگزار کردند و همچنین آیین های تلاوت قرآن کریم و محافل انس با قرآن بسیار باشکوه بود.
حجت الاسلام گنابادی نژاد افزود: امسال کتابهای ویژه مطالعه نیز در کنار قرآن و مفاتیح، صحیفه سجادیه و نهج‌ البلاغه به قفسه های حرم مطهر رضوی افزوده شده است.
وی با اشاره به اهمیت برنامه‌ های کتاب و کتاب ‌خوانی اظهار داشت: در دهه کرامت امسال در هر استان دستکم یک رواق رضوی راه‌ اندازی شد و در استان‌ ها برنامه‌ های متنوعی با موضوع کتاب و کتاب‌ خوانی به همت خادمیاران و دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی برگزار شد.
وی رسیدگی به محرومان و مستضعفان شامل تهیه جهیزیه زوج‌ های جوان، بسته‌ های ارزاق و کمک به درمان بیماران را از دیگر برنامه های اجرا شده طی دهه کرامت امسال برشمرد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: دیدار شاعران آیینی با تولیت آستان قدس رضوی در دهه کرامت امسال به تلاش انجمن‌ های ادبی رضوی که در ۲۱ نقطه کشور فعالیت دارند، انجامید و در این دیدار سه عنوان کتاب شعر رونمایی شد.
حجت الاسلام گنابادی نژاد افزود: پرده‌ خوانی، مشاعره و سایر هنرهای نمایشی از ابتدای دهه کرامت فعالیت خود را آغاز کردند، گروه ‌های باستانی نوجوانان نیز در دهه کرامت در استان ‌های کشور اجرای برنامه داشتند که مورد استقبال قرار گرفت.
وی اظهار داشت: برخی نهادها طی همکاری با آستان قدس رضوی در یک جریان فرهنگی با عنوان شهر کرامت شرایط متفاوتی را برای برگزاری جشن‌ های دهه کرامت با کمک اصناف و مردم در مشهد فراهم کردند. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.