شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی عنوان کرد:

توسعه کمی و کیفی مشارکت‌های مردمی در جشن‌های دهه کرامت

مشارکت‌های مردمی در جشن‌های دهه کرامت امسال توسعه کمی و کیفی داشت. 
توسعه کمی و کیفی مشارکت‌های مردمی در جشن‌های دهه کرامت

              به گزارش آستان فرهنگ به نقل از خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام حجت گنابادی نژاد در مراسم شكرانه دهه كرامت که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در فرصت‌های شادی و به‌ویژه دهه کرامت نیاز است الگوهای تراز معرفی شوند، توجه به نوآوری و خلاقیت از مواردی است که با جمع‌آوری نظرات نخبگان، صاحب‌نظران و فعالان فرهنگی محقق می‌شود.
وی ادامه داد: خدمت به محرومان و مستضعفان در دهه کرامت امسال با الهام از سیره اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام محقق شد، تا بیش از گذشته جلوه‌هایی از دستگیری محرومان را شاهد باشیم. با هدایت و رهنمودهای تولیت محترم آستان قدس رضوی و عنایت و حمایت علمای معظم و اساتید گران‌قدر طرح ردای خدمت شد که طی آن علما با سرکشی از منازل مستضعفان جلوه و تراز جدیدی را در عرصه خدمت به مستضعفان روشن ساختند.
گنابادی نژاد بابیان اینکه باهدف تسهیل و تسریع خدمت به زائران امام علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام برنامه‌هایی در ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی طرح‌ریزی شد، افزود: ارتقا و توسعه کمی و کیفی مشارکت‌های مردمی از دیگر اولویت‌هایی بود که در برنامه‌های دهه کرامت آستان قدس رضوی موردتوجه قرار گرفت.
وی ادامه داد: طرح زیر سایه خورشید یکی از ویژه‌ برنامه‌های بزرگ آستان قدس برای ایام دهه کرامت است که امسال نیز در 2 هزار نقطه از کشور برگزار شد، در کنار برنامه‌های انجام‌شده تشکل‌های مردمی ده‌ها برنامه دیگر در سراسر کشور برگزار کردند.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی بیان کرد: امسال مراسم‌های تلاوت قرآن کریم باشکوه برگزار شد و محافلی را با محوریت قرآن کریم در سراسر کشور برگزار کرده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: درگذشته در قفسه‌های کتاب حرم مطهر رضوی تنها قرآن و مفاتیح وجود داشت و بعدها صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه نیز اضافه شد، اما از دهه کرامت امسال به همت معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی کتاب‌های ویژه مطالعه زائران در رواق‌های حرم مطهر رضوی قرار داده شد این حرکت آغاز جریانی بود که در استان‌های کشور ادامه یافت.
گنابادی نژاد با اشاره به اهمیت برنامه‌های کتاب و کتاب‌خوانی افزود: در هر استان حداقل یک رواق رضوی راه‌اندازی شد و در استان‌ها برنامه‌های متنوعی با موضوع کتاب و کتاب‌خوانی به همت خادمیاران و دفاتر نمایندگی استان‌ها شاهد بودیم، فهرست این نوآوری‌ها می‌تواند الگویی برای ترویج توسعه کتاب و کتاب‌خوانی کشور باشد.
وی عنوان کرد: بسته برنامه‌ای‌ از سوی معاونت محرومیت‌زدایی در رسیدگی به محرومان و مستضعفان شامل جهیزیه زوج‌های جوان، بسته‌های ارزاق و کمک به درمان بیماران در دهه کرامت امسال طراحی و اجرا شد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی بیان کرد: دیدار شاعران آیینی با تولیت محترم آستان قدس رضوی به تلاش انجمن‌های ادبی رضوی که در 21 نقطه کشور فعالیت دارند انجام شد و در این دیدار سه عنوان کتاب شعر رونمایی شد. پرده‌خوانی، مشاعره و سایر هنرهای نمایشی از ابتدای دهه کرامت فعالیت خود را آغاز کردند.
وی تصریح کرد: نام امام رضا علیه‌السلام دارای جاذبه و ضریب نفوذ بالا و مانند اکسیری است که در هر مکان و زمانی جاذبه و مخاطب ویژه خود را دارد. گروه‌های باستانی نوجوانان در دهه کرامت در استان‌های کشور اجرای برنامه داشتند که مورد استقبال مردم عزیز کشور قرار گرفت.
گنابادی نژاد بیان کرد: دفتر نمایندگی آستان قدس در استان خراسان رضوی، سپاه امام رضا علیه‌السلام، کانون‌های فرهنگی مشهد مقدس، شهرداری مشهد و مرکز رسیدگی به امور مساجد در یک جریان فرهنگی با عنوان شهر کرامت شرایط متفاوتی را برای برگزاری جشن‌های دهه کرامت با کمک اصناف و مردم در مشهد الرضا علیه‌السلام فراهم کردند.
وی تأکید کرد: امسال در دهه کرامت نورپردازی در صحن جامع رضوی و مسجد جامع گوهرشاد به نحوی هنرمندانه و بدیع انجام‌شده بود و امیدواریم این فعالیت ادامه یابد تا الگوی در تراز هنر ایرانی و اسلامی ارائه شود.

  
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.