شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر:

جشنواره مردمی سرودهای خیابانی آوای رضوان جریان ارزشمندی است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره مردمی سرودهای خیابانی آوای رضوان جریان بسیار ارزشمندی است و تأثیرات عمیقی را در خاطر مخاطبان و عاشقان امام رضا علیه‌السلام می‌گذارد. 
جشنواره مردمی سرودهای خیابانی آوای رضوان جریان ارزشمندی است

           به گزارش آستان فرهنگ حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، اظهار کرد: جشنواره مردمی سرودهای خیابانی آوای رضوان جریان بسیار ارزشمندی است و تأثیرات عمیقی را در خاطر مخاطبان و عاشقان امام رضا علیه‌السلام می‌گذارد.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه بعد از پیروزی انقلاب مسئله سرود یکی از وظایف وزارت ارشاد تنها به تأسیس معاونت سرود و موسیقی ختم شد، افزود: پس تأسیس معاونت سرود و موسیقی به‌مرور موضوع سرود به فراموشی سپرده شد و این ‌یک اتفاق بسیار بدی بود که در ارشاد صورت گرفت. علیرغم استعدادهای موجود به دلیل این‌که متولی خاصی در حوزه سرود وجود نداشت مسئله سرود کمرنگ شد.
پژمان‌فر ادامه داد: خوشبختانه در آستانه چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به حوزه سرود توجه شد و جریان تازه‌نفس سرود توانست مخاطبین زیادی به خود جذب کند، گروه سرود آوای رضوان تأثیرات زیادی را در حوزه پیام‌رسانی، محتوا و شیوه اجرای سرود برای جذب مخاطب ارائه کرد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید این سرودهای مردمی را فعال کنیم تا به مناسبت‌های مختلف در سطح شهرها، روستاها و میدان‌ها جمع شوند و سروده‌های زیبای معنوی‌شان را اجرا کنند.
وی تصریح کرد: سرودهای آوای رضوان تأثیرات بسیار خوبی دارد و می‌تواند یک حرف اثباتی باشد در برابر حرف‌های سلبی که خیلی‌ها در مقابل هنر مطرح می‌کنند، سرود درواقع جنبه اثباتی از ویژگی‌های انقلاب است و ما باید این را حفظ کنیم.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه آستان قدس رضوی به‌خوبی در حوزه سرود کارکرده است، گفت: علاوه بر نیاز به ریل‌گذاری صحیح، نظارت و دقت‌ها در حوزه سرود، به همت تشکل‌ها و نهادی فرهنگی سرودهای خیابانی آوای رضوان باید تقویت شوند. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.