شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد:

دهه کرامت دهه گسترش حریم معنوی امام هشتم علیه‌السلام است

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: دهه کرامت دهه گسترش حریم معنوی امام هشتم علیه‌السلام است، زیرا عطر و بوی حریم رضوی در دهه کرامت در تمامی شهرها و روستاهای ایران اسلامی و بسیاری از کشورها استشمام می شود. 
دهه کرامت دهه گسترش حریم معنوی امام هشتم علیه‌السلام است

            به گزارش آستان فرهنگ حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز، اظهار کرد: ایام دهه کرامت هر ساله ایام توسعه حریم معنوی حرم امام هشتم علیه السلام، دهه زیارت و دهه معرفت افزایی نسبت به سنت و سیره رضوی به شمار می رود. این ایام در آستان قدس رضوی جزو مهمترین مناسبت های ویژه محسوب شده و نسبت به طراحی و اجرای برنامه های منسجم، محوری و هماهنگ در تمامی مجموعه آستان قدس رضوی و همچنین همراه کردن دستگاه‌ها و نهادهای بیرون از آستان قدس رضوی تدارک ویژه ای در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: برپایی جشن های شکوه رضوان با حضور میهمانان برجسته کشوری، برنامه نقش بهشت شامل نورپردازی و گل آرایی صحن و سرای رضوی و برنامه ترجمان آفتاب شامل مراسم جانمایی کتاب-هایی جهت مطالعه در رواق‌های حرم مطهر از محوری‌ترین برنامه‌های دهه کرامت در گستره حرم مطهر رضوی است.
وی ادامه داد: در سطح مشهد الرضا علیه السلام نیز جشنواره شهر کرامت، جشن ها و مراسم رضوی، ایستگاه های صلواتی، ارائه خدمات اجتماعی داوطلبانه توسط مساجد، هیئات، تشکل های مردمی و مشارکت بیش از 10 مجموعه و نهاد شهری و استانی در برپایی این مراسم پیش بینی شده است. در این جشنواره بیش از 100 گروه سرود در محلات، بوستان ها و خیابان های منتهی به حرم مطهر رضوی اجرای برنامه خواهند داشت .
گنابادی نژاد افزود: مراسم گلباران حرم مطهر رضوی در روز میلاد حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها انجام شده و مجددا مراسمی برای شب میلاد امام رضا علیه السلام در قالب برنامه قرار زیارت پیش بینی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای ترویج فرهنگ خدمت کریمانه، بسته های حمایتی ویژه ای در مناطق محروم در نظر گرفته شده است که با مشارکت و حضور علما و در قالب برنامه «ردای خدمت» توزیع خواهد شد.
وی با بیان اینکه در گستره کشوری نیز برنامه زیر سایه خورشید که طی آن کاروان های رضوی شامل خدام و مبلغان اعزامی حرم مطهر رضوی در بیش از 2000 شهر و روستای کشور حاضر خواهند، برگزار می‌شود، عنوان کرد: علاوه بر آن در برنامه رواق رضوی و در مکان های محوری استان‌ها، ایستگاه هایی با رویکرد خدمت و محبت به رسم امام هشتم علیه السلام در نظر گرفته شده تا ضمن ارائه خدمات داوطلبانه خادمیاران و دلدادگان امام هشتم علیه السلام به مردم، با معرفی و توزیع مناسب کتب رضوی، گامی موثر در ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام برداشته شود.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در خاتمه بیان کرد: در گستره بین المللی نیز برنامه جایزه جهانی گوهرشاد در راستای ترویج فرهنگ نیکوکاری در ابعاد مختلف در سطح ایران و جهان نسبت به معرفی، تقدیر و تجلیل از بانوان فرهیخته و نیکوکار برگزار می‌شود. همچنین کاروان های رضوی در قالب برنامه زیر سایه خورشید به 7 کشور دیگر نیز اعزام خواهند شد. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.