شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

حجت الاسلام محسن بذرگری هاشمی؛

جشنواره مردمی سرودهای خیابانی آوای رضوان طلیعه یک جریان ملی است

دبیر ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی گفت: جشنواره مردمی سرودهای خیابانی آوای رضوان طلیعه یک جریان ملی است و انتظار داریم این جشنواره به یک جریان بین‌المللی تبدیل شود. 
جشنواره مردمی سرودهای خیابانی آوای رضوان طلیعه یک جریان ملی است
 
          به گزارش آستان فرهنگ حجت الاسلام محسن بذرگری هاشمی دبیر ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، اظهار کرد: جشنواره مردمی سرودهای خیابانی آوای رضوان طلیعه یک جریان ملی است و انتظار داریم این جشنواره به یک جریان بین‌المللی تبدیل شود.
وی ادامه داد: یک جریان فرهنگی فقط با ابلاغ و دستور به سرانجام نمی‌رسد بلکه نیاز به یک بستر دارد. در اجرای یک کار فرهنگی باید زمینه نقش‌آفرینی مردم در اولویت قرار داشته باشد.
بذرگری هاشمی با تأکید بر اینکه تشکل‌های فرهنگی می‌توانند فعالیت‌های فرهنگی را با مردمی کردن آن بسیار پرشورتر برگزار کنند، افزود: سرود به‌عنوان یکی از ابزارهای حضور تشکل‌های فرهنگی در قالب گروه‌های جوان و نوجوان می‌تواند مورداستفاده قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی ایران سرود نقش و جایگاه ویژه‌ای دارد و در دوران دفاع مقدس نیز سرودها هیجان حضور در جبهه‌های نبرد علیه باطل را تقویت می‌کردند، نمونه‌ای از این اثرگذاری را در سرودهای آقای آهنگران می‌تواند شنید.
دبیر ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی گفت: انتقال موضوعات معنوی و معارف با استفاده از ابزار سرود به همه بخش‌های جامعه امکان‌پذیر است.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از ارزش‌های دینی و حتی ارزش‌های اجتماعی و شهری را می‌توان با ابزار سرود ترویج کرد، بیان کرد: هدف از برگزاری جشنواره مردمی سرودهای خیابانی آوای رضوان این است که یک شبکه گسترده از گروه‌های سرود را ساماندهی شوند.
بذرگری هاشمی ادامه داد: برای تربیت نیروهای انقلابی می‌توان از ابزار سرود به‌صورت ویژه استفاده کرد و جوانان و نوجوانان این فعالیت فرهنگی و هنری را زیر سایه پرچم مقدس رضوی انجام دهند.
دبیر ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی افزود: مردمی کردن فعالیت‌های فرهنگی با همراهی تشکل‌های فرهنگی رقم می‌خورد و چه‌بهتر که این اتفاق در مشهد مقدس که به تعبیر مقام معظم رهبری شهر تشکل‌ها است شروع شود و از این مزیت نسبی به بهترین وجه استفاده کنیم.
وی ادامه داد: سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در مناسبت‌های پس از دهه کرامت هم از ظرفیت گروه‌های مردمی استفاده می‌کند. استفاده از ظرفیت‌های مردمی به فعال شدن و تقویت گروه‌ها سرود در سطح مشهد می‌انجامد.
بذرگری هاشمی بیان کرد: فعالیت گروه‌های سرود در زمان بازگشایی مدارس بیشتر موردتوجه قرار خواهد گرفت و شاهد تشکیل گروه‌های سرود مدارس خواهیم بود.
وی با بیان اینکه برای فعالیت جشنواره سرودهای مردمی آوای رضوان سقفی در نظر نگرفته‌ایم و در حقیقت می‌خواهیم جریان سرود مردمی همواره گسترش داشته باشد، عنوان کرد: به کسانی که در این گروهای سرود مردمی ثبت‌نام کرده‌اند توصیه می‌کنم فعالیت خود را کوچک فرض نکنند زیرا یک گروه سرود می‌تواند جریان ساز باشد. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.