شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

در اولین نشست خبری دهه کرامت؛

ویژه برنامه های آستان قدس رضوی اعلام شد

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: ویژه برنامه دهه کرامت امسال با شعار خدمت کریمانه، مهربانی به رسم اهل بیت علیهم‌السلام در سه حوزه حرم مطهر رضوی، مشهد مقدس و استان های دیگر برگزار می شود. 
ویژه برنامه های آستان قدس رضوی اعلام شد

           به گزارش آستان فرهنگ حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: در این راستا ۹ ویژه برنامه در مشهد اجرا می‌شود که مهمترین آنها گلباران حرم مطهر رضوی در سالروز میلاد حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها و شب میلاد حضرت امام رضا علیه‌السلام و مراسم ردای خدمت ویژه کمک به محرومین است.

وی اظهار داشت: ۱۳ ویژه برنامه نیز با تاکید بر معرفت افزایی زائر در سطح ملی و با محوریت استان‌های دیگر برگزار می‌شود که شامل ایجاد ایستگاه‌های فرهنگی، خدماتی رضوی با موضوع کتاب و کتابخوانی، پویش مطالعاتی "اوسنه گوهرشاد" با خوانش کتابهای مرتبط با این واقعه و برگزاری مسابقات کتابخوانی است.

وی برگزاری مراسم "زیرسایه خورشید" در ۳۱ استان و در دو هزار نقطه شهری و عشایری و روستایی و هفت کشور، اجرای طرح "یا معین الضعفا" شامل پرداخت ۶ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون ریالی کمک هزینه خرید جهیزیه به زوج‌های جوان، اهدای ۷۲۰ فقره جهیزیه به زوج‌های نیازمند با مشارکت قرارگاه محرومیت زدایی بسیج را از دیگر برنامه‌های در سطح ملی برشمرد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: سه ویژه برنامه نیز در سطح بین المللی برگزار می‌شود که "جایزه جهانی گوهرشاد" یکی از مهم‌ترین این برنامه‌هاست و برای چهارمین سال متوالی با محوریت شناسایی و تجلیل از بانوان فرهیخته نیکوکار برگزار می‌گردد.

برگزاری ۲۰۰ ویژه برنامه فرهنگی در حرم مطهر رضوی

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی نیز در این نشست گفت: همزمان با دهه کرامت ۲۰۰ ویژه برنامه فرهنگی در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام حسین شریعتی نژاد افزود: برخی برنامه‌ها به صورت روزانه در این ایام برگزار می‌شود که شامل جشن شکوه رضوان، سخنرانی و بیان معارف دینی، مسابقات فرهنگی، حلقه‌های معرفت، نشست‌های پرسمان دینی، نشست‌ها و محافل قرآنی و نشست‌های "دین، نشاط، زندگی" است.

وی اظهار داشت: در این ایام اقامه نماز جماعت به امامت آیات عظام نوری همدانی، سبحانی و سعیدی انجام خواهد شد و در شب میلاد حضرت امام رضا علیه‌السلام نقاره زنی مربوط به "اعلام شفایافتگی" یکی از مؤمنین در صحن جامع رضوی انجام می‌شود.
وی برگزاری برنامه "میثاق با حضرت امام رضا علیه‌السلام " با حضور بیش از ۲۰۰ گروه از دانش آموزان، تشرف گروه‌های مختلف مذهبی به حرم مطهر رضوی، برگزاری نشست‌های تخصصی ویژه فعالان فرهنگی و نخبگان، نشست تخصصی با حضور برخی مسئولان نظامی با موضوع بررسی و تبیین حادثه ۱۲ تیر ماه ۱۳۶۷ و اصابت موشک به هواپیمای مسافربری ایران را از دیگر برنامه‌های دهه کرامت در حرم مطهر رضوی برشمرد.

حجت الاسلام شریعتی نژاد گفت: طی دهه کرامت امسال بیش از ۵۰ برنامه جشن برای زائران غیر ایرانی از هشت ملیت در حرم مطهر رضوی در نظر گرفته شده که در این راستا دو جشن بزرگ ویژه زائران عرب زبان و اردو زبان ۱۹ و ۲۰ تیر ماه در صحن کوثر و رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.