شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

محفل ادبی «عصرانه داستان نویسان رضوی» به ایستگاه شصت و یکم رسید

شصت و یکمین محفل ادبی «عصرانه داستان نویسان رضوی» با حضور جمعی از نویسندگان ، ۲۱ خرداد در فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر برگزار شد. 
محفل ادبی «عصرانه داستان نویسان رضوی» به ایستگاه شصت و یکم رسید

         به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان‌نیوز، شصت و یکمین «عصرانه داستان نویسان رضوی» در ذیل عنوان ثابت برنامه تبلیغی ترویجی «در پناه کلمات» با دبیری سعید تشکری، نویسنده و مدرس ادبیات داستانی به جمع‌خوانی قصه‌هایی با موضوع امام رضا علیه‌السلام و زیارت اختصاص داشت.
در این محفل زهرا اسحاقی، علی خراسانی، فرزانه توابکی و آسیه عزیز صحرا داستان‌های رضوی خود را با عنوان‌های«آغوش خدا»، «چه خوب شد زنگ زدی»، «آستانه» و «بی‌قسم» خواندند و این آثار مورد داوری و نقد و بررسی قرار گرفت.
دبیر عصرانه داستان نویسان رضوی در این نشست گفت: سلسله نشست‌های «عصرانه داستان نویسان رضوی» با محوریت نگارش متون با موضوع امام رضا علیه‌السلام، زائر و زیارت، داستان‌خوانی، آموزش، نقد و بررسی آثار نویسندگان نوقلم به صورت متمرکز سه شنبه هر هفته در فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی رضوی برگزار می‌شود که در کنار این موضوع به داستان خوانی در ارتباط با مناسبت‌های تقویمی نیز پرداخته می‌شود.
سعید تشکری ادامه داد: عصرانه داستان نویسان رضوی از سال ۹۶ با حضور جمعی از نویسندگان پیشکسوت و نوقلمان آغاز شد برخی از نویسندگان نو قلم در این محفل ادبی به خوبی رشد کردند و داستان‌های رضوی خوبی را نگارش کردند که در کتاب «به صرف عصرانه» آثار آن‌ها به چاپ رسید، امیدواریم در سومین سال برگزاری این نشست نیز نویسندگان با حضور فعال خود، آثاری خوبی را خلق کنند.
وی ادامه داد: قطعا نویسندگان نو قلم که هر هفته پای ثابت این محفل ادبی هستند و آثاری را با محوریت امام رضا علیه‌السلام و زیارت می‌خوانند با تلاش مضاعف و رشد در داستان‌نویسی، در آینده در شمار داستان‌نویسان رضوی خواهند بود.
نویسنده و مدرس ادبیات داستانی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از نشست «عصرانه داستان نویسان رضوی» اختصاص به فضای معرفتی دارد، افزود: اینکه مردم اقصی نقاط ایران زمین و کشورهای دیگر برای زیارت امام رضا علیه‌السلام به مشهد می‌آیند، بعد از زیارت به آرامش دست می‌یابند و به این موضوع باور دارند که امام رضا علیه‌السلام شنوای حرف‌های آنان است، این‌ها مسائلی است که ما باید در نگارش داستان‌های رضوی به آن توجه داشته باشیم، نویسنده باید نگاه متفاوتی به مقوله زیارت، شفا و مسائل ایدئولوژیک آن داشته باشد، هنگامی که نویسنده اعتقادات مذهبی را واکاوی می‌کند آن زمان است که داستانش ارزش خواندن پیدا می‌کند. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.