شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

مسعود فرزانه خبر داد؛

حضور موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی در نمایشگاه دستاوردهای قرآنی

مدیر عامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی از حضور فعال این موسسه در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای قرآنی آستان قدس رضوی خبر داد. 
حضور موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی در نمایشگاه دستاوردهای قرآنی

         به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان ‌نیوز، مسعود فرزانه با اعلام این خبر عنوان کرد: موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی در کنار سایر نهادهای این آستان مقدس، در دو غرفه مجزا به ترویج وقف و نذر، معرفی دستاوردها و محصولات خود و عرضه آن به مخاطبان پرداخته است.
وی تصریح کرد: موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی در غرفه مربوط به معرفی محصولات خود در این نمایشگاه، بیش از 36 نوع قرآن را با تنوع‌های مختلف در نوع صحافی و کاغذ، خط، ترجمه و تذهیب، به بازدید‌کنندگان عرضه کرده است.
فرزانه ادامه داد: همچنین این موسسه 15 مدل انواع مفاتیح، ادعیه، نهج‌البلاغه و سایر کتاب‌های دینی و مذهبی را در انواع و قطع‌های گوناگون در نمایشگاه یاد شده عرضه کرده است.
وی نمایش پوسترهایی از صفحات قرآن‌های نفیس و ارزشمند بایسنغر میرزا و ابراهیم سلطان و اهدای قرآن تک برگی اهدایی رهبر معظم انقلاب به آستان قدس رضوی را از دیگر برنامه‌های اجرایی این موسسه در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای قرآنی آستان قدس رضوی دانست.
مدیر عامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی گفت: قرآن بایسنغری توسط بایسنغر میرزا؛ شاهزاده هنرمند تیموری، در چند صد برگ در ابعاد 101 × 177 سانتی متر، در سده 9 هجری نوشته شده است. در حال حاضر چهار قطعه از این قرآن بی نظیر که از آن با عنوان «بزرگترین قرآن خطی جهان» نیز نام برده می‌شود، در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک نگهداری می‌شود؛ بازنشر این قرآن نفیس توسط موسسه چاپ و انتشارات صورت گرفته است.

تبلیغ و اطلاع‌رسانی وقف و نذر قرآن کریم در حرم مطهر رضوی
این مقام مسئول افزود: موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی ضمن حضور فعال در این نمایشگاه قرآنی در حوزه تبلیغ و اطلاع‌رسانی وقف و نذر قرآن کریم نیز فعالیت دارد.
وی اضافه کرد: از آنجایی که بارگاه منور رضوی در بحث وقف و نذر به شدت مورد علاقه‌مندی دلدادگان و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام بوده است؛ فعالیت در حوزه وقف و نذر و همچنین اطلاع‌رسانی و جذب مشارکت‌های مردمی از جمله برنامه‌های اجرایی این موسسه در تمام نمایشگاه‌های قرآنی به ویژه این نمایشگاه است.
مدیر عامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی ادامه داد: طی سال‌های اخیر در حوزه وقف و نذر وقف‌های گوناگونی انجام شده است اما موضوع وقف قرآن برای حرم مطهر در دستور کار مؤسسه چاپ و نشر قرآن آستان قدس قرار گرفت؛ از همین رو قبوض مربوط به نذر قرآن برای حرم و زائران در دفاتر نذورات آستان قدس رضوی در صحن‌های بارگاه رضوی موجود است.

  
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.