شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

در اولین وبینار با عنوان «قدس، روز وحدت ادیان در برابر صهیونیسم»؛

دنیا از اسرائیل متنفر شده

وبینار «قدس، روز وحدت ادیان در برابر صهیونیسم» به همت بخش مدیریت جشنواره ها،همایش ها و جوایز ادبی هنری سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و با همکاری دبیرخانه همایش بین المللی امام رضا علیه السلام و گفتگوی ادیان، روز شنبه 1398/3/11 در محل سازمان فرهنگی برگزار شد. 
دنیا از اسرائیل متنفر شده

        به گزارش آستان فرهنگ در این وبینار حجت الاسلام دکتر طاهر امینی گلستانی(رئیس موسسه صلح ادیان)، حجت الاسلام دکتر علی باقری(استاد حوزه و دانشگاه و رایزن سابق ایران در تانزانیا)، پروفسور هانس کریستین گونتر(استاد دانشگاه فرایبورگ آلمان) و نعما سلیبا(کشیش کلیسای سَنت جوزف لبنان و استاد دانشگاه لبنان) مشارکت داشتند.
در ادامه پروفسور هانس کریستین گونتر بیان کرد: اورشلیم یا قدس، سمبل صلح است لذا باید به سمت تکامل صلح در قدس پیش رفت. و در ادامه اشاره کرد که باید بین صهیونیسم و یهودیت تفاوت قائل شد و  در واقع یهودیت به شکل سوء استفاده شده در دست صهیونیسم است.
خشونت به هیچ وجه راه حل بحران خاورمیانه وهمچنین فلسطین و اسرائیل نیست و گفت باید در برابر خشونت به پا خیزیم و این خشونت و ظلمی که در فلسطین اتفاق افتاده را به عموم اطلاع دهیم و تاکید کرد که « دنیا از اسرائیل متنفر شده» وآینده متعلق به خداست و باید دل ها را به سمت خدا و رستگاری ببریم.
در رابطه با این سوال که راه حل عملی خروج از بحران چیست جواب داد: باید بین مسلمانان اتحاد ایجاد شود.
ایشان همچنین در مورد سیاست مداران غربی گفت:سیاست مداران غرب فاسد شده اند. و دنیا از ظلم و جنایت هایی که در فلسطین اتفاق افتاده اطلاع دقیق ندارد واین اطلاع رسانی باید از سوی مسلمانان باشد.

قدس، سرزمین بین المللی مشترک ادیان
در ادامه بحث کشیش نعما سلیبا بحث حقوق بشر در فلسطین را مطرح کرد و گفت :« قدس، پایتخت صلح ادیان ابراهیمی » است و فلسطین نماد مقدس برای مسیحیان هم هست.
 و در مورد این سوال که راه حل عملی مبارزه با خشونت چیست جواب داد: باید آزادی دین در این سرزمین به رسمیت شناخته شود و این سرزمین به عنوان سرزمین صلح معرفی شود.
او در پایان گفت:قدس سرزمین بین المللی مشترک ادیان است. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.