شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

آیت الله علم الهدی:

طلبگی یعنی سربازی امام زمان(عج) و وقف اسلام شدن

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که کسوت روحانی از اول تا آخر عمر خدمت است، گفت: عرصه طلبگی یعنی سرباز امام زمان(عج) و وقف خدمت به اسلام شدن. 
طلبگی یعنی سربازی امام زمان(عج) و وقف اسلام شدن

            به گزارش آستان فرهنگ به نقل از خبرنگار آستان نیوز، آیت الله سیداحمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان در همایش تجلیل از خادمیاران و مبلغان طرح «میهمان امام» که در مؤسسه تریت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، اظهار کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، سال 98 سال فرصت است و به همه برادران و خواهران سرباز ایثارگر و فداکار حضرت بقیه الله(عج) فرا رسیدن سال نو را تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم فیوضات ماه رجب شامل حال همه ما شود.
این عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه ارزش یک طلبه و روحانی به القاب و عناوین نیست بلکه در اخلاص و خدمت برای امام زمان (عج) است، تصریح کرد: خادمیاران این عتبه مقدسه به خصوص در سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی سرلوحه برای سایر عتبات هستند. توجه به رشد نظام ارزشمند خادمیاری باعث شده بسیاری در اصناف مختلف و در نقاط گوناگون کشور آماده خدمت به نیازمند به نام حضرت رضا(ع) باشند. ان شالله بزودی گستره این خدمات از مرزهای این کشور فراتر برود.
وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در آغاز سال جدید گفت: رهبر معظم انقلاب با بیان این که سال 98 برخلاف تبلیغ معاندان، سال تهدید نیست سال فرصت است، یک تذکر مسئولیت آفرین را اعلام فرمودند.
وی همچنین ادامه داد: این فرصت ها جهش گاه هایی است که انسان با ابزارهای تکامل، راه صد ساله را یک شبه طی می کند. لذا این نفحه ها را در زندگی باید غنیمت شمرد.
وی اظهار کرد: معنای طلبگی این نیست که انسان وارد رشته‌ای شود تا بعدها کاری را انجام دهد. افراد بعد از تحصیل در دانشگاه و تخصص یافتن، شغل و کاری را پیدا می‌کنند. اما در طلبگی این طور نیست، طلبه اول مسیر کارش را انتخاب می‌کند و بعد تحصیل علم و دانش می‌کند.
آیت الله علم الهدی با بیان این که اگر طلبه‌ای با هدف تحصیل مقام و موقعیت طلبه شود، خسران زده است، افزود: کسوت روحانیت از ابتدا تا انتها خدمت است. از همان ایام جوانی که وارد طلبگی می‌شود تا زمانی که پیرمرد می‌شود، باید خدمتگذار باشد.
وی همچنین تصریح کرد: از ابتدای اسلام تاکنون مصائب و سختی های بسیاری بر این دین و مسلمانان رفته است اما هیچ روز اسلام مثل امروز نبوده که همه دنیا بر سر اسلام بریزد و بخواهد آن را از بین ببرد.
امام جمعه مشهد با تاکید بر این نکته که طلبه امروز باید به کار امام زمانش بیاید گفت: در مقام طلبگی باید از همه فرصت ها برای خدمت به اسلام و مسلمین استفاده کرد.
وی بیان کرد: نوروزی، یکی از بهترین فرصت‌ها برای خدمت است، چون زائران با هر قصدی که به مشهد می آیند تا نگاه شان به گنبد حضرت رضا(ع) می افتد، برانگیخته و آماده می شوند که با بالا بردن سطح باورمندی و اعتقادی آن ها می توانیم به آقا امام زمان(عج) کمک کنیم.
آیت الله علم الهدی گفت: حضور در طرح نوروزی «میهمان امام» فرصت مغتنمی است تا با جهت دادن به عقاید افرادی که دل آکنده و وابسته حضرت رضا(ع) هستند، بالاترین قدم را در جهت اهداف اسلام و امام زمان(عج) برداریم، البته در این زمینه هر چه علم ما بیشتر باشد، خدمت بهتری را می‎توانیم ارایه دهیم.
این عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: موقعیت، شخصیت، مقام و همه زندگی ما در خدمت آقا امام زمان(ع) است. اگر قرار باشد خدمتگذار باشیم، خودشان این موقعیت ها را به ما عنایت می کنند وگرنه این مقام و موقعیت ها به کار نمی آید.
وی بیان کرد: با اجرای این طرح دو فیض نصیب شما شده، یکی این که توفیق خدمت به حضرت رضا(ع) نصیب تان شده است و دیگر این که فرصتی مهیا شده تا با عشق و خلوص در خدمت امام زمان باشید. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.