شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در جمع پرسنل مرکز قرآن کریم:

توفیقی بالاتر از خدمت به قرآن در جوار امام رضا(ع) وجود ندارد

حجت الاسلام گنابادی نژاد در جمع پرسنل مرکز قرآن کریم تأکید کرد: مسئله خدمت در جوار امام رضا علیه السلام آن هم در موضوع قرآن گوهر والایی است که باید حسابی قدر شناخته شود و مراقب باشیم این معرفت در چرخه کار روزمره از دست نرود.  
توفیقی بالاتر از خدمت به قرآن در جوار امام رضا(ع) وجود ندارد


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد در جلسه ارزیابی فعالیت های سال 97 مرکز قرآن کریم در جمع پرسنل این مرکز اظهار کرد: واقعیت این است که امروز به حمدالله در مدت زمان کوتاه تأسیس مرکز قرآن کریم اتفاقات خوبی پیرامون قرآن کریم ذیل نام مبارک حضرت رضا علیه السلام در عرصه های مختلف با دربرگیری مخاطب قابل توجه، با نفوذ و تاثیر گذاری خاص در مویرگ های فرهنگی اجتماع در حال رقم خوردن است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: امروز مجموعه مهدالرضا(ع) با یک روند افزایشی تصاعدی در مدت کوتاهی از تعداد 10 استان به 31 استان تسری و رشد یافته است و این حرکت فزاینده جهادی زیرساختی در حد یک وزارتخانه می طلبد اما می بینیم که با عنایت امام رضا علیه  السلام و برکتی که به کار شما داده شده است در حال حاضر این کار با کمترین بودجه، امکانات و نیرو در مرکز قرآن در حال انجام است.
حجت الاسلام گنابادی نژاد ادامه داد: همچنین با همه محدودیت های موجود امروز پس از گذشت تنها 20 ماه از راه اندازی مرکز قرآن کریم نزدیک به 600 کرسی تلاوت رضوی در عرصه های، بین المللی، ملی، استانی، شهری و محله ای ثبت شده که این توفیق نیز بسیار قابل توجه است.
وی اضافه کرد: فعالیت هایی هم که در حوزه جلسات سنتی صورت گرفته در بازه زمانی اندک از حیث اعداد و ارقام قابل تحسین است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: اما با تأکید بر نقش و جایگاه مرکز قرآن کریم، آنچه که از همه چیز مهمتر است نقش هدایت و راهبری مرکز قرآن و پای کار آوردن توان مردم به عنوان یک مسئله بسیار ضروری و مهم است. لذا باید میدان های اجرایی را به مردم واگذار کرد و با عدم ورود به عرصه اجرا، رشد توده های اجتماعی مردم نهاد را رقم زد.
وی تأکید کرد: تأکید ما تجلی نقش ستادی مرکز قرآن کریم در طرح ها و برنامه ها است و در این بین مهمترین یاران شما، خادمیاران، ظرفیت ها و نهادهای قرآنی کشور هستند و این مسئله باید در سرلوحه فعالیت سال 98 مرکز قرآن کریم واقع شود.
حجت الاسلام گنابادی نژاد اظهار کرد: ما امروز از مرحله کار نمادین گذشته ایم. عرصه های کار باید به سمت نوعی فراگیری اصولی و منطقی سوق یابند و ظرفیت های بکر موجود در سراسر کشور باید شناسایی و درگیر شوند .
وی افزود: فراگیری و گسترش کمی کارها باید در کنار کیفی سازی امور و ارتقاء کیفیت باشد و مراقبت کنیم که گسترش کمی طرح و برنامه ها مانع از رشد و بهبود کیفیت نشود. لذا شاخص های کیفی باید مدام به روز شوند و جریان کیفیت نباید فدای مسئله کمیت بشود.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی متذکر شد: همچنین نباید فراموش کنیم که در چه چه مکان مقدسی مشغول به کار هستیم؟ امروز خداوند به ما توفیق زانو زدن بر سر خوان با کرامت آقا علی بن موسی الرضا(ع) را عنایت کرده است و از طرفی در حکم ابلاغی رهبر معظم انقلاب به تولیت آستان قدس رضوی در هیچ ماموریتی به جز قرآن کریم صراحت حکم و تصریح مطلب وجود ندارد. 
وی در پایان خاطر نشان کرد: مسئله خدمت در جوار امام رضا علیه السلام آن هم در موضوع قرآن گوهر والایی است که باید حسابی قدر شناخته شود. لذا باید بیشتر توجه داشته باشیم و از باب "بنعمت ربک فحدث" باید ابه واسطه این نعمت فخر فروخت و مراقب باشیم این معرفت در چرخه کار روزمره از دست نرود. لذا توفیقی بالاتر از خدمت به قرآن در جوار امام رضا(ع) چه در این آستان و چه در سراسر عالم وجود ندارد. 
 
مرکزقرآن-آستان قدس رضوی-گنابادی نژاد-سازمان فرهنگی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.