شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی:

کتابخانه‌ها می‌توانند پایگاه تاثیرگذار فرهنگی در محلات شوند

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی در نخستین جلسه مشترک با رؤسای کتابخانه‌های وابسته درون‌شهری آستان قدس رضوی ضمن تأکید بر تحول بنیادین کتابخانه‌ها گفت: کتابخانه‌ها می‌توانند پایگاه‌های تأثیر‌گذار فرهنگی در محلات شوند. 
کتابخانه‌ها می‌توانند پایگاه تاثیرگذار فرهنگی در محلات شوند

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام والمسلین سید جلال حسینی در این نشست، مسئولان کتابخانه‌ها را به خدمت جهادی فرا خواند و گفت: خدمت جهادی باید در نهادهای آستان قدس رضوی متبلور باشد که لازمه آن خدمت خالصانه به مخاطبان است.
حسینی با بیان اینکه کتابخانه‌های آستان قدس رضوی حداکثر از 40 تا 50درصد ظرفیت خود استفاده کرده‌اند، بازنگری در کتابخانه‌ها و نحوه اداره در روند تأثیرگذاری آن‌ها را لازم و ضروری عنوان کرد.
وی با اشاره به انتظارات علمای اسلام نسبت به تاثیر‌گذاری کتابخانه بر فرهنگ مردم تصریح کرد: آیت‌الله سیستانی به کتاب و کتابخانه به عنوان ابزار تمدن‌ساز می‌نگرند و بنا بر نظر ایشان کتابخانه باید در ارتقای فرهنگ و رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه نقش اثرگذار داشته باشد.
رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس‌ رضوی، با بیان اینکه کتابخانه پیشانی و پیشرو است، بر لزوم تمایز کتابخانه‌های آستان قدس رضوی با دیگر کتابخانه‌ها تأکید کرد.
حجت‌الاسلام والمسلین سید جلال حسینی اظهار داشت: این کتابخانه‌ها به عنوان پایگاه‌های وابسته به آستان حضرت رضا(ع) باید از نظر محتوایی و برنامه‌ای تفاوت بارزی با سایر کتابخانه‌ها داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه رویکرد مرحوم آیت‌الله طبسی و آیت‌الله رئیسی، دو تولیت این آستان نیز توجه به ایجاد کتابخانه‌هایی به عنوان مراکز فرهنگی بوده است، خاطرنشان کرد: ضروری است که هر یک از این کتابخانه‌ها به پایگاه‌های فرهنگی، آموزشی و پاتوق‌های فکر و اندیشه در منطقه خود تبدیل شود.
حسینی در ادامه تأمین منابعِ کتابخانه‌های وابسته از طریق خریداری و اهدا را در اولویت دانست و بحث توسعه کتابخانه‌ها را از نظر کمی و کیفی از رویکردهای پیش روی سازمان عنوان کرد.
گفتنی است در ابتدای این نشست که در محل کتابخانه امام ‌خمینی(ره) مشهد برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی به اتفاق جمعی از رؤسای کتابخانه‌های وابسته آستان قدس رضوی از بخش کودک این کتابخانه بازدید کرد که به زودی با امکاناتی ویژه کودکان افتتاح می‌شود. 
 
کتابخانه-کتاب-آستان قدس رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.