شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

زکودکی خادم این تبار محترمم

خدمت رسانی 5هزار خادمیار نوجوان رضوی در سراسر کشور

مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی گفت: در حال حاضر 5000 خادمیار نوجوان رضوی در سراسر کشور خدمت رسانی می‌کنند. 
خدمت رسانی 5هزار خادمیار نوجوان رضوی در سراسر کشور


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، حسین باغگلی، با اشاره به ایجاد کانون تخصصی خادمیاران نوجوان رضوی زیر نظر بنیاد فرهنگی رضوی ابراز کرد: در راستای تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر توسعه مفهوم «خدمت، خادم و مخدوم» و سازماندهي دانش آموزان علاقه مند در عرصه خدمت به امام هشتم(ع) در موضوعات مختلف فرهنگي و اجتماعي کانون خادمیاران نوجوان رضوی راه اندازی شده است.
وی افزود: تا کنون در سطح مشهد 3194 خادمیار نوجوان در قالب 88گروه تربیتی فعالیت های مختلفی را به عنوان خدمات اجتماعی انجام داده اند که غبارروبی 47 مسجد منتخب شهر، تولید و توزیع قریب به 100 هزار جانماز نمدی ویژه زائرین حضرت رضا(ع)، خدمت رسانی در زائر شهر رضوی، غبارروبی مزار شهداء و ... از جمله این خدمات است.
باغگلی گفت: مجموعه خادمیاران نوجوان فعال در سطح کشور نیز در سطح استان‌های خود خدمات مختلفی از جمله خدمت در سطح بقاع متبرکه، نمازجمعه، هیئات دانش آموزی و ... را در قالب گروه های تربیتی انجام داده اند.
وی با اشاره به اینکه این کانون با رویکرد مشارکت دانش‌آموزان و نوجوانان برای خدمت رسانی به زائرین و مجاورین امام رضا(ع) راه اندازی شده است، تصریح کرد: فعالیت‌های گروه‌های خادمیاران نوجوان رضوی در محدوده حرم مطهر رضوی و در خارج از آن در قالب ارائه خدمات اجتماعی تعریف شده است که با توجه به فعالیت گروه‌های خادمیار نوجوان مشهدی تا کنون امکان توفیق تشرف بیش از 3000 نفر از خادمیاران نوجوان مشهدی در حرم مطهر و خدمت رسانی در بخش‌های مختلف همچون کتب و انوار، انتظامات نماز، غبارروبی، دفاتر امور پیداشدگان و ... با همکاری معاونت اماکن متبرکه و معاونت تبلیغات اسلامی فراهم شده است.
باغگلی با اشاره به اینکه ترکیب سه عنصر مهم «تربیت، خدمت و زیارت» وجه تمایز کانون خادمیاران نوجوان رضوی از دیگر طرح‌های فرهنگی و تربیتی است، گفت: تقويت روحيه مسئولیت پذیری در نوجوانان و آمادگی جهت ورود به عرصه خدمت، آموزش و تربيت نيروهايي كارآمد و پويا براي خدمت در آینده، ايجاد حس نوع دوستي و تربيت در فضایي معنوي در راستای تعميق باورهاي ديني و آشنايي بيشتر نوجوانان با مفهوم خدمت و آداب خدمت رساني از جمله آثار حضور در کانون خادمیاران نوجوان است.
وی افزود: زمینه سازی رشد فكري و معرفتی نوجوانان در فراگيري و درك بهتر خدمت به زائرين و محرومين، استفادها ز ظرفیت و توانمندي هاي نوجوانان در خدمت رسانی به زائران و مجاوران، كسب تجربه و مهارت و آشنايي بيشتر با فعاليت‌هاي اجتماعي و فرهنگي در حرم مطهر و همچنین آشنايي بيشتر نوجوانان با اماكن متبركه و فضاهاي داخل حرم مطهر از جمله اهداف اجرای این طرح است.
لازم به ذکر است، بنیاد فرهنگی رضوی به عنوان یکی از موسسات فرهنگی آستان قدس رضوی در راستای راهبرد توسعه خدمت، خادم و مخدوم و رسالت فرهنگی و تربیتی در حوزه نوجوانان اقدام به طراحی و فعال سازی کانون خادمیاران نوجوان کرده است. 
 
خادمیاران نوجوان-خدمت-خادم-مخدوم-حرم مطهر-آستان قدس رضوی-بنیاد فرهنگی رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.