شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رحیم‌پور ازغدی در شورای مدیران سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

معارف رضوی را به جهان صادر کنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی باید بکوشد تا اسلام ناب و معارف رضوی را به تمام جهان صادر کند. 
معارف رضوی را به جهان صادر کنید


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، حسن رحیم‌پور ازغدی ظهرامروز در جلسه شورای مدیران سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به فعالیت دشمن در عرصه فرهنگی ولزوم مقابله با آن بیان کرد: امروز دشمنان اسلام به‌ویژه وهابیت در عرصه‌های مختلف فرهنگی باقدرت فعال هستند و این وظیفه ومسئولیت ما را در عرصه فرهنگی سخت تر کرده است.
وی با تأکید بر اینکه نحوه تبلیغ و کار فرهنگی در آستان قدس رضوی باید متناسب با سیره رضوی باشد، تصریح کرد: خدمت و خادمی در آستان قدس رضوی باید همراه با اخلاص؛ بی‌ریا و برای مردم باشد. امام هشتم(ع) و ائمه اطهار(ع) برای خودشان خدمتی را نمی‌خواهند بلکه خدمتی را می‌پسندند که در جهت کمک به مردم باشد.
این استاد اخلاق بابیان اینکه زیارت وسیله‌ای برای رشد انسان است، بیان کرد: باید از این فرصت حضور برای تزکیه نفس و رسیدن به کمال انسانی استفاده کنیم.
وی با اشاره به لزوم پرداختن به سیره رضوی گفت: یکی از سنت‌های حسنه امام هشتم(ع) تسهیل کردن ازدواج جوانان و تشکیل خانواده است، موضوعی که باید یکی از سرفصل‌های فرهنگی آستان قدس رضوی باشد.
رحیم‌پور ازغدی بابیان روایتی از مهمان‌نوازی حضرت رضا(ع) عنوان کرد: زیارت نباید فقط محدود به تشرف به حرم و خواندن زیارت‌نامه باشد. بلکه باید همراه با شناخت از زندگی و سیره زندگی این امام همام باشد.
وی با تأکید بر لزوم جایگزینی اسلام ناب محمدی به‌جای اسلام آمریکایی خاطرنشان کرد: اسلام نجات‌بخش محرومین اسلام ناب رضوی است و شما در سازمان فرهنگی آستان قدس باید این معارف رضوی را به تمام جهان صادر کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه مشهدالرضا باید در تمام زمینه‌ها الگو باشد، ادامه داد: باید همه مردم مشهد از مدیران و مسئولین تا کسبه و بازاریان تلاش کنند که درخور شان حضرت رضا(ع) زندگی و رفتار کنند، چراکه هر حرکتی در این شهر به‌پای امام رضا(ع) نوشته می‌شود. 
 
رحیم‌پور ازغدی-مدیران- سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.