شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد؛

غنای موزه ملک در راستای تحقق نیات واقف

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی از مجموعه کتابخانه و موزه ملی ملک در تهران بازدید کرد. 
غنای موزه ملک در راستای تحقق نیات واقف


      به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری ضمن تاکید بر توسعه پیوسته این موقوفه فرهنگی یادآور شد: آستان قدس رضوی مصمم است در همه زمینه‌ها به پیشرفت و غنای این گنجینه بزرگ تاریخی و فرهنگی برای تحقق نیات واقف یاری ‌رساند.
وی گفت: این موزه و کتابخانه نخستین موزه وقفی و خصوصی در ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی است که یادگار ارزشمند مرحوم حاج حسین ملک به شمار می رود.
وی با تاکید بر نفاست گنجینه نسخه‌های خطی، چاپ سنگی و سربی و آثار تاریخی این مجموعه، تصریح کرد: این گنجینه، تصویری روشن از پیشرفت‌های ایرانیان مسلمان در زمینه‌های گوناگون علمی، فناوری و دانش‌های گسترده در روزگار گذشته را به نمایش می‌گذارد و ویترین شایسته فرهنگی و هنری آستان قدس رضوی در تهران محسوب می شود.
بختیاری گفت: پیشرفت و توسعه موقوفات برپایه نیات واقفان، از اصول بنیادین و موارد مورد تاکید تولیت آستان قدس رضوی در مدیریت موقوفات بارگاه منور حضرت امام رضا علیه‌السلام است. کتابخانه و موزه ملی ملک نیز به عنوان یکی از موقوفه‌های خاص این آستان مقدس، همواره مورد توجه ویژه بوده و زمینه‌هایی شایسته برای پیشرفت فرهنگی و هنری در این گنجینه وجود داشته و پدید آمده است. مدیران و متولیان این موقوفه نیز اراده‌ای جدی در این زمینه دارند و با برنامه‌هایی مشخص و چشم‌اندازهایی روشن برای تحقق هدف‌های یادشده می‌کوشند. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.