شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

زندگی به سبک رضوی

 
زندگی به سبک رضوی

سبک زندگی رضوی
درباره طرح:
دیدگاه اسلام نسبت به موضوع خانواده، صرفا همزیستی چند نفر در زیر یک سقف نمی‌باشد، بلکه آموزه‌های اسلامی و قرآنی خانواده را نظامی جامع و در مسیر کمال می‎بیند و برای آن اهدافی مقدس می‌شمارد. درک موقعیت و جایگاه خانواده از سوی اعضاء اولین گام در تنظیم روابط بین زوجین است. هر یک از افراد باید به هدف اصلی خانواده توجه داشته و در جهت تأمین آن تلاش و خواسته ها و توقعات خود را به سمت آرامش، آسایش و رشد یکدیگر رهنمون سازند. طرح آموزشی زندگی به سبک رضوی با هدف افزایش صیانت و اعتلای کارکرد خانواده و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های آستان قدس رضوی و مجموعه نهادها و تشکل‌های مردمی برای زائرین و مجاورین بویژه زوج‌های جوان که آغاز زندگی خود را با حضور در کنار مضجع حضرت علی بن موسی‌الرضا علیهماالسلام شروع می کنند توسط مرکز امور بانوان و خانواده به مرحله اجرا گذاشته است.
 
خدمات آموزشی طرح:
آموزش‌های کاربردی و مهارتی در زمینه تحکیم، توسعه و تعالی خانواده برای زوجین جوان زائر و مجاور سراسر کشور و شهر مشهد مقدس كه حداكثر سه سال پس از ثبت عقد مي باشند، در قالب یک برنامه مدون آموزشی  با بهره‌گیری از روش‌ها  و ابزارهای ذیل مطابق با یک نظام انگیزشی و ارتقایی به مرحله اجرا گذاشته  می‌شود:

1- آموزش‌های مجازی
آموزش‌های کاربردی و مهارتی با بهره‌گیری از روش‌های ارتباط مجازی مانند سامانه زندگی به سبک رضوی به آدرس (zendegiaqr.ir)، لوح فشرده، نرم افزار قابل نصب بر روی گوشی همراه، شبکه‌های اجتماعی، پیامک و غیره

2- آموزش‌های حضوری
آموزش‌های کاربردی و مهارتی برای زوجین جوان زائر بصورت حضوری و با بهره‌گیری از روش‌های سخنرانی، همایش عمومی، کارگاه آموزشی و غیره  . این آموزشها با کمک کانون های خادمیاری استانی بطور ویژه برای زوجین هر استان نیز انجام میگیرد.

3- خدمات پشتیبانی آموزشی و مشاوره‌ای طرح
به منظور استفاده بیشتر و اثربخش زوجین جوان از مجموعه  برنامه‌های آموزشی، مشاوره‌ای و حمایتی، سه سطح خدمات شامل اطلاع‌رسانی و پشتیبانی آموزشی، خدمات راهنمایی و مشاوره تلفنی  و خدمات مشاوره حضوری برای زوجین جوان تحت پوشش حسب ارزیابی و تشخیص پیش بینی می‌شود  که به ترتیب توسط رابطین خانواده، همیار راهنما و مشاورتلفنی و مشاورین مراکز آستان قدس رضوی به صورت حضوری در مشهد و استانها ارائه می‌گردد.
 
 شرایط و مدارک مورد نیاز:
1-  سال اول عقد
2- سند ازدواج و یا شناسنامه زوجین جهت ثبت نام
 
 مراحل ثبت نام به دو روش حضوری و غیر حضوری:
1- ثبت نام حضوری
متقاضیان جهت ثبت نام همه روزه میتوانند با مراجعه به خیابان نواب صفوی- ورودی حرم مطهر- پیر پالان دوز- اتاق شماره 22 مراجعه و در تاریخ مقرر در همایش توجیهی و آموزش اولیه حضور می‌یابند.
2-  ثبت نام غیر حضوری
متقاضیان با ثبت نام غیر حضوری از طریق همین سایت و دریافت کد رهگیری طبق تاریخ مقرر در همایش توجیهی و آموزش اولیه حضور می یابند.

*همچنین جهت ثبت نام میتوانند با  ارسال عدد 11 به شماره 8800 درخواست ثبت نام خود را ارسال نمایند*

جهت ثبت نام اینجا را کلیک نمایید.

 
 
زندگی_به_سبک_رضوی ، زندگی ، مزدوجین_جوان ، زوج ، ازدواج ، جوان ، امام_رضا ، آستان_فرهنگ ، سازمان_فرهنگی_آستان_قدس_رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.