شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

تولیت آستان قدس رضوی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما:

تنها راه فقرزدایی و رفع محرومیت‌ها تحقق اقتصاد مقاومتی است

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی تنها راه فقرزدایی و محرومیت‌زدایی را اهتمام همه دستگاه‌ها و نهادها برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست. و همچنین از افتتاح رواق اختصاصی بانوان در حرم رضوی همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها خبر داد. 
تنها راه فقرزدایی و رفع محرومیت‌ها تحقق اقتصاد مقاومتی است


حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در برنامه گفتگوی ویژه خبری  به مناسبت سالروز حکم رهبر انقلاب به ایشان، تنها راه فقر زدایی و محرومیت‌زدایی را اهتمام همه دستگاه‌ها و نهادها برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در آستان قدس و همکاری با دیگر نهادها در جهت کمک به نیازمندان خاطر نشان کرد: اگر همه دستگاه‌ها و نهادهای خدماتی جمع شوند شاید بتوانند بخشی از مشکلات مردم را برطرف کنند اما رفع اساسی فقر و محرومیت در جامعه تنها با جهت‌دهی کلیه بخش‌های مالی و تولیدی کشور به سمت اقتصاد مقاومتی عملی خواهد شد.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به سامان‌دهی شرکت‌های اقتصادی تحت پوشش آستان پرداخت و گفت: در گام اول مجامع عمومی همه شرکت‌ها برگزار شد و گزارش‌های حسابرسی قرائت گردید که از این رهگذر مشخص شد بسیاری از شرکت‌ها زیان ده بود و برای رفع این مشکل تیم اقتصادی مستقر و برنامه‌های لازم تدوین شد.
وی افزود: رویکرد جدید آستان قدس در فعالیت‌های اقتصادی تمرکز بر رفع مشکلات مردم و همچنین سرمایه‌گذاری در مواردی است که شأن این مجموعه نورانی حفظ شود. به عنوان نمونه سرمایه‌گذاری برای تولید داروهای کمیاب یا اقدام در زمینه کشاورزی از جمله مواردی است که آستان قدس رضوی به آن اهتمام خواهد داشت.
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی همچنین با تاکید بر عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در مجموعه آستان قدس عنوان کرد: تمرکز بر اقتصاد دانش بنیان یکی از برنامه‌های جدی ما بوده که به طور جدی دنبال می‌شود و تفاهم‌نامه‌های مختلفی نیز در این زمینه با دستگاه‌ها منعقد کرده‌ایم.
وی البته یادآور شد که اساس  اقتصاد آستان قدس بر نذر و وقف استوار است و شرکت‌های اقتصادی تنها ۵ درصد از هزینه‌های این مجموعه را تأمین می‌کنند.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در زمینه تکریم زائر پرداخت و گفت:  زائر، از مبدأ تا مبدأ تعریف می‌شود و در همین راستا برای تسهیل سفر مشتاقان حضرت رضا در راه‌ها، زائر‌سراها و میقات‌الرضا‌هایی تأسیس شده که مسافرین بتوانند در آنجا استراحت کرده و از میزان سوانح جاده‌ای نیز کاسته شود.
وی یکی از دلایل ناتوانی بسیاری از مشتاقین زیارت را موضوع اسکان زائرین عنوان کرد و گفت: برای رفع این مشکل یک زائرشهر در مشهد پیش بینی شده که فاز اول آن تا سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد بود.
این عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین به تأسیس مجتمع‌های مسکونی در مشهد و خراسان جنوبی برای زوج‌های جوان اشاره کرد که هم گامی در راستای تأمین مسکن و هم تسهیل‌کننده امر ازدواج خواهد بود.
وی با تشریح اقدامات صورت گرفته برای زیارت کسانی که به خاطر مشکلات مالی امکان این تشرف را نداشته‌اند اظهار داشت: با همکاری بسیج و اکمیته امداد در سراسر کشور شناسایی و اعزام زائراولی‌ها از ماه مبارک رمضان آغاز شد و تا امروز حدود ۳۰۰ هزار نفر به زیارت حضرت رضا مشرف شده‌اند.
تأسیس معاونت امداد مستضعفین و رسیدگی فوری به مشکلات نیازمندانی که وضعیت اضطراری دارند یکی دیگر از اقدامات آستان قدس رضوی بود از سوی تولیت مورد اشاره قرار گرفت. وی همچنین تاکید کرد که بیشترین تقاضاها به این مجموعه در راستای مطالبه شغل و رفع بیکاری است که این مسئله را بارها به بسیاری از مسئولین یادآور شده‌ایم در عین حال که آستان قدس هم  به قدر توان خود گام‌هایی در این زمینه برداشته است.
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی نخستین مأموریت آستان قدس را «فرهنگی» دانست و از تشکیل سازمان فرهنکی آستان قدس برای نخستین بار خبر داد. وی در ادامه با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته نسبت به نیاز بانوان برای در اختیار داشتن فضایی اختصاصی در حرم رضوی، از افتتاح یک رواق به همین منظور در روز ولادت حضرت زهرا خبر داد.
گسترش مفهوم خادم در سراسر کشور نیز یکی دیگر از مطالب عنوان شده از سوی تولیت آستان قدس بود وی در این زمینه گفت: هر کس در هر نقطه‌ای از کشور هر خدمتی در زمینه بهداشتی، آموزشی و... را می‌تواند با همکاری نمایندگی‌های آستان قدس در کشور انجام دهد و این گونه میلیون‌ها خدمت به نام حضرت رضا در کل کشور ارائه خواهد شد. 
 
رئیسی ، گفتگوی_ویژه_خبری ، شبکه_دو_صدا_سیما ، آستان_فرهنگ ، سازمان_فرهنگی_آستان_قدس_رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تنها راه فقرزدایی و رفع محرومیت‌ها تحقق اقتصاد مقاومتی است
تنها راه فقرزدایی و رفع محرومیت‌ها تحقق اقتصاد مقاومتی است
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.