شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

به مناسبت میلاد مبارک حضرت فاطمه(س)

کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در مشهد « بانوی بهشت» را معرفی کردند

کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی در سطح شهر مشهد هم‌راستا با برنامه‌های کتابخانه مرکزی این سازمان با برگزاری نمایشگاه کتاب و نرم‌افزار ابعاد مختلف شخصیت بانوی بزرگ اسلام را در قالب منابع چاپی به مراجعان خود معرفی کردند. 
کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در مشهد « بانوی بهشت» را معرفی کردند

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، «مهربانترين بانو» عنوان نمایشگاهی است که از 1 الی 15 اسفند ماه در محل كتابخانه مسجد بزرگ امام رضا (ع) برگزار شده است.
در این نمایشگاه 120 عنوان كتاب در رابطه با زندگي‌، سيره‌، نماز و عبادت حضرت زهرا‌(س)، شيوه همسرداري و نيز سخنان گهر‌بار ايشان در معرض بازدید مراجعان قرار گرفته است.
کتابخانه زینبیه مشهد نیز نمایشگاهی با عنوان «بانوی بهشت» را برگزار کرده است که این نمایشگاه از 5 اسفندماه فعال شده و تا دهم این ماه برپا خواهد بود.
در این نمایشگاه که با هدف معرفی کتاب‌هایی در زمینه سیره و اخلاق سرور بانوان بهشت حضرت فاطمه زهرا‌(س) به کتابخوانان برگزار شده منابعی چون ثقلین در بیان حضرت زهرا(س)، الگوی مادران، فاطمه زهرا(س) محور هستی، فرهنگ فاطمیه و خاتون نور در معرض بازدید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
«بانوی نمونه اسلام» نیز عنوان نمایشگاهی است که كتابخانه امام جعفر صادق‌(ع) به مناسبت این ولادت فرخنده از 4 اسفند ماه به مدت یک هفته دایر کرده است.
فاطمه زهرا‌(س) محور هستی، زيور عرش الهي، شاخه طوبي، فاطمه الگوي زن مسلمان و شرحي بر شكوه ياس نیز برخی از منابعی است که در معرض بازدید علاقه‌مندان به مطالعه قرار گرفته است.
كتابخانه مجتمع امام خمینی‌(ره) نیز با هدف آشنايي مراجعان با سيره حضرت فاطمه زهرا‌(س) و بزرگداشت مقام مادر و روز زن و شخصیت حضرت امام خمینی‌(ره) اقدام به برگزاري نمايشگاه كتابی با عنوان «کوثر رسالت‌» کرده است.
بانوی بانوان جهان، فاطمه زهرا بانوی بهشت، سیره و سیمای ریحانه پیامبر، محور هستی فاطمه زهرا، هزار شاخه طوبی، روزشمار فاطمیه، مادر گل‌ها فاطمه(س)، زندگانی فاطمه زهرا(س)‌، جامی از زلال کوثر، ازدواج حضرت زهرا(س) و فضایل و سیره حضرت زهرا برخی از منابع در این نمایشگاه است.
نمایشگاه کتاب‌ و نرم‌افزاری نیز با عنوان «تندیس عصمت» در كتابخانه آیت‌الله شیخ مجتبی قزويني(ره) آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شده که تا 14 اسفند ماه برای بازدید علاقه‌مندان دایر خواهد بود.
در اين نمايشگاه بیش از 110 عنوان منابع چاپي و ديجيتالي به نمايش گذاشته شده است.
فاطمه زهرا(س) از ولادت تا شهادت، فرهنگ سخنان حضرت فاطمه‌الزهرا(س)، منشور دادخواهی‌: نگاهی نو برخطبه معجزه‌آسای فاطمه‌(س)، کوثر نبوت: زندگانی و ادله فضائل فاطمه‌الزهرا(س)، چشمه‌سار کوثر و بانوی نمونه اسلام برخی از منابع این نمایشگاه است. 
 
کتابخانه-میلادحضرت زهرا-آستان قدس رضوی 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.