شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

دبیر ستاد مناسبت های ویژه آستان قدس رضوی مطرح کرد:

توجه ویژه به پروتکل‌های بهداشتی در اجرای برنامه های دهه کرامت رضوی

دبیر ستاد مناسبت های ویژه آستان قدس رضوی گفت: امسال نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اجرای برنامه‌های دهه کرامت توجه ویژه ای شده است. 
توجه ویژه به پروتکل‌های بهداشتی در اجرای برنامه های دهه کرامت رضوی

            به گزارش استان علم و فرهنگ حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن مهدوی مهر در گفت و گو با آستان نیوز؛ با اشاره به تداوم شیوع ویروس کرونا و محدودیت های بوجود آمده، بیان کرد: شرایط بهداشتی کشور در طراحی برنامه های دهه کرامت امسال به صورت کامل در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: به عنوان مثال کارگاه نشست های آموزشی مبانی معرفتی و برخی نشست ها و کرسی های بنیاد پژوهش های اسلامی بصورت مجازی برگزار می شود.
رییس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: این بنیاد همچنین برگزاری وبینار(سمینار اینترنتی)های بین المللی با موضوعات نقش عرفای توس در بازتاب مکتب عرفانی امام رضا علیه السلام و نیز تحلیل و بررسی مناظرات امام رضا علیه السلام با علمای یهود را در دهه کرامت در دستور کار دارد.
وی عصر شعر مجازی به مناسبت ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها در جوار حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها توسط موسسه آفرینش های هنری را یکی دیگر از این برنامه ها عنوان کرد.
مهدوی مهر ادامه داد: علاوه بر این، سلسله وبینارهایی در رابطه با ترویج ازدواج آسان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بر مبنای سیره اجتماعی امام رضا علیه السلام، تبیین دقیق مفهوم مواسات و مفاهیم وابسته و معرفی مصداق های مواسات و همدلی در شرایط کنونی توسط دانشگاه امام رضا(ع) طراحی شده است.
وی همچنین از برگزاری ضیافت اندیشه رضوی برای اساتید دانشگاه ها به صورت وبینار با موضوع سبک زندگی رضوی در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی در حوزه های مدیریتی، خانوادگی، معماری، اجتماعی و... خبر داد.
دبیر ستاد مناسبت های ویژه آستان قدس رضوی ادامه داد: وبینار تخصصی کرامت انسان در ادیان توسط مرکز امور بین الملل، برنامه دیگری است که با توجه به شیوع کرونا در کشور به صورت مجازی برگزار می رود.

خدمت کریمانه؛ هرچه دارم از تو دارم
همچنین مهدوی مهر با اشاره به اجرای برنامه‌های دهه کرامت با شعار «خدمت کریمانه؛ هرچه دارم از تو دارم» گفت: این شعار از فراز زیارت جامعه کبیره با ضمون بِکُمْ یُنَفِّسُ الْهَمَّ وَ یَکْشِفُ الضُّرَّ برگرفته شده است.
وی ادامه داد: در واقع با توجه به شرایط ویژه و محدودیت‌هایی که نسبت به اعتاب مقدسه بوجود آمده، علاوه بر رویکرد ثابت توجه به سیره اجتماعی ائمه اطهار علیهم السلام که با عنوان «خدمت کریمانه» در این سال‌ها به آن پرداخته شده است، عبارت تکمیلی «هرچه دارم از تو دارم» به عنوان عبارت محوری ویژه سال جاری در ذیل شعار «خدمت کریمانه» در نظر گرفته شده است.
رییس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: بدیت ترتیب، توجه به ائمه اطهار و شکرگزاری از نعمت وجود اعتاب مقدسه در ایران اسلامی با ذکر عبارت «هرچه دارم از تو دارم» به عنوان رویکرد ویژه دهه کرامت در سال جاری تعیین شده است. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.