شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن بذرگری هاشمی:

چهل و سه پایگاه فرهنگی در نوزده استان کشور راه‌اندازی شده است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: 43 پایگاه فرهنگی در مبادی ورودی و خروجی 19 استان کشور مشغول ارائه خدمات فرهنگی به زائران در مسیر هستند. 
چهل و سه پایگاه فرهنگی در نوزده استان کشور راه‌اندازی شده است

             به گزارش آستان فرهنگ به نقل از خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن بذرگری هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی شب گذشته در آیین اختتامیه دومین دوره خادم‌یاران تبلیغی طرح مهمان امام اظهار کرد: زمانی که تولیت آستان قدس رضوی موضوع توسعه خدمت، خادم و مخدوم را مطرح کرد، تصویری از توسعه فراگیر و جریان عظیم خادم‌یاران رضوی نداشتیم. خادم‌یاران با نام امام رضا علیه‌السلام در عرصه ملی و در آینده نزدیک در عرصه فراملی به مردم خدمت‌رسانی خواهند کرد.
وی ادامه داد: در ایامی که استان‌های شمالی کشور درگیر سیل هستند، جهادگران و مبلغان رضوی برای خدمت‌رسانی به کمک آن‌ها شتافته‌اند. خادم‌یاران در عرصه‌های جهادی و فرهنگی به ‌صورت گسترده در سراسر کشور مشغول خدمت هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه در تمامی استان‌ها 15 کانون خادم‌یاری فرهنگی فعال ‌شده است افزود: گروه خادم‌یاری هنری فعالیتی مانند اجرای سرود آوای رضوان را شامل می‌شود که مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفتند و تأکید شد فعالیت این گروه سرود ترویج و استمرار یابد.
بذرگری هاشمی عنوان کرد: ارائه خدمات فرهنگی در بیرون از حرم مطهر به سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی محول شد و امروز شاهد هستیم ظرفیت خادم‌یاران، توسعه خدمت را به جریانی فرهنگی تبدیل کرده است.
وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که در ستاد مناسبت‌های ویژه ایام نوروز صورت گرفت، با مشارکت دستگاه‌های اجرایی طرح مهمان امام در سطح شهر مشهد مقدس به مرحله اجرا رسید.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: بر اساس آخرین آماری که استانداری خراسان رضوی اعلام کرده است بیش از 8 میلیون زائر وارد مشهد مقدس شده‌اند. از این ‌جهت سازمان‌دهی ویژه‌ای برای ارائه خدمات فرهنگی در دستور کار سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی قرار گرفت.
بذرگری هاشمی عنوان کرد: حضور مبلغان فرهنگی در کنار خانواده زائران می‌تواند خلأهایی را که به لحاظ معنوی، فرهنگی و عبادی ایجاد شده است، پر کند.
وی با تأکید بر اینکه هدف از اجرای طرح مهمان امام، ارائه خدمت به زائر از مبدأ تا مقصد است افزود: برای اولین بار در مبادی و خروجی سایر استان‌هایی که زائران برای زیارت از آن‌ها گذر می‌کردند، برنامه‌ریزی خدمات فرهنگی انجام شد. 19 استان کشور اعلام آمادگی کردند و 43 پایگاه فرهنگی در مبادی ورودی و خروجی این استان‌ها مشغول ارائه خدمات فرهنگی به زائران در مسیر هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در خاتمه بیان داشت: طی برگزاری همایش امام رضا علیه‌السلام و گفتگوی ادیان به‌طور غیرقابل‌انتظاری شاهد ابراز ارادت اندیشمندان ادیان مختلف جهان به محضر امام رضا علیه‌السلام بوده‌ایم و این مسئله نشان می‌دهد کارهای بسیاری باید برای ترویج فرهنگ رضوی انجام شود. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.