شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

سیاست‌های محتوایی و اجرایی برنامه‌های دهه کرامت آستان قدس تشریح شد

دبیر ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی، سیاست‌های محتوایی و اجرایی برنامه‌های دهه کرامت آستان قدس رضوی را تشریح کرد. 
سیاست‌های محتوایی و اجرایی برنامه‌های دهه کرامت آستان قدس تشریح شد

             به گزارش آستان علم و فرهنگ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن مهدوی مهر در گفت‌وگو با آستان نیوز؛ با اشاره به سیاست‌های محتوایی برنامه‌های دهه کرامت آستان قدس؛ تصریح کرد: تبیین جایگاه تمدن ساز امام هشتم علیه‌السلام با محوریت هجرت تاریخی ایشان به خراسان، ترویج معارف رضوی متناسب با سیره اجتماعی حضرت رضا(ع)، تبیین و تعمیق فرهنگ زیارت با محوریت گسترش حریم امام هشتم و زیارت از راه دور و تأکید بر گسترش گفتمان خدمت کریمانه در عرصه‌های مختلف اجتماعی ازجمله سیاست‌های محوری این برنامه‌هاست.
وی ادامه داد: علاوه بر این، ترویج همدلی و مهربانی بر مبنای محبت امام رضا(ع)، ترویج اهداف و ارزش‌های انقلابی همسو با نام‌گذاری سال‌های اخیر، تقویت و ترویج فرهنگ وقف و نذر متناسب با نیازهای روز جامعه و نیز جهت‌دهی شادی و نشاط عمومی با تأکید بر شادی و نشاط مؤمنانه، بخشی دیگر از سیاست‌های محتوایی این برنامه‌ها را به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی از افزايش مشارکت حداکثری تمامی ظرفیت‌های دروني و بیروني آستان قدس رضوی با تأکید بر مشارکت‌های مردمي به‌عنوان یکی از سیاست‌های اجرایی برنامه‌های دهه کرامت توسط آستان قدس رضوی نام برد.
وی ادامه داد: این نهاد تلاش کرده تا نسبت به عناصر خلاقیت و جذابیت در ايده پردازی، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌ها و تنوع‌بخشی به قالب‌ها با توجه به تداوم شرايط کرونايي کشور، توجه ویژه‌ای داشته باشد.
مهدوی فر با تأکید بر لزوم توازن خدمات نسبت به مخاطبان گوناگون تصریح کرد: توجه به فراگیری مخاطبان با لحاظ شرايط و متغیرهای مختلف از قبیل سن، جنسیت و تحصیلات، فردی گروهي و خانواده و توجه ويژه به کارگران و صاحبان کارخانه‌ها و کارخانه‌های تولیدی در اولویت برنامه‌ها قرارگرفته است.
وی ادامه داد: از طرفی سهم مخاطبانی که معمولاً در ساير برنامه‌ها و فعالیت‌های مذهبي و انقلابي مشارکت و همراهي ندارند، در این برنامه‌ها افزايش داد شده است.
مهدوی فر افزود: همچنین ضمن تأکید بر انتخاب و تعیین برنامه‌ها با رويکرد جريان سازی اجتماعي، انسجام و هم‌افزایی در بخش‌های مختلف آستان قدس شکل‌گرفته است.
دبیر ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی از بسیج همه ظرفیت‌های ملي و مردم برای گرامیداشت و تعظیم شعائر مذهبي در مناسبت میلاد علي بن موسی‌الرضا علیه‌السلام، افزايش ضريب نفوذ برنامه‌ها و فعالیت‌ها در حوزه برون‌مرزی و عرصه بین‌الملل، ارتقاء کمي و کیفي استفاده از فرصت رسانه و فضای مجازی و همچنین تأکید ویژه‌بر تعاملات و ارتباطات و مشارکت اديان و مذاهب و اقوام مختلف در مناسبت میلاد امام رضا(ع)، به‌عنوان بخشی دیگر از سیاست‌های اجرایی برنامه‌های دهه کرامت رضوی یادکرد. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.