شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان علمی و فرهنگی:

میراث علمی گذشتگان معرف پشتوانه غنی فرهنگ مردم ایران است

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، گنجینه نسخ خطی که میراثی از گذشتگان است را پشتوانه غنی فرهنگ مردم ایران عنوان کرد. 
میراث علمی گذشتگان معرف پشتوانه غنی فرهنگ مردم ایران است

            به گزارش آستان علم و فرهنگ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر در اولین بازدید رسمی خود از سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، آنچه در این مجموعه نگهداری می شود را بخشی از میراث غنی شیعه خواند که در نوع خود منحصر به فرد بوده و نمونه ای برای آن یافت نمی شود.
وی در این بازدید که با همراهی رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و مدیران ارشد این سازمان صورت گرفت، این گنجینه علمی و معنوی را سرمایه ای غیر قابل اندازه گیری و ارزش گذاری برای کشور عنوان کرد.
مهدوی مهر گفت: آنچه در این مجموعه مشاهده می شود، تاریخ پر افتخار و فرهنگ راقی و مترقی و متعالی مردم ایران است که ما در خصوص آن موظفیم در کنار قدرشناسی در حفظ و نگهداری آن برای آیندگان به بهترین وجه ممکن تلاش کنیم.
وی تصریح کرد: قدمت یک اثر و یک قطعه فرهنگی و یک کتاب فرهنگی بیشترین ارزش را برای او ایجاد می کند و ما باید برای حفظ این ها برای آیندگان تلاش کنیم.
رئیس سازمان علمی و فرهنگی به تلاش های صورت گرفته برای حفظ این میراث اشاره داشت و بر اقدامات گستره تر در این زمینه تأکید کرد.
مهدوی مهر، معرفی این گنجینه فرهنگی را در سطح جامعه بین الملل، از دیگر اقداماتی عنوان کرد که باید به آن اهتمام داشت و آن را مسیری برای معرفی فرهنگ فرهیخته تمدن ایرانی به جهان دانست.
وی این امر را وظیفه ای برای تمامی مسئولین فرهنگی عنوان کرد و گفت: معرفی صحیح این آثار در چارچوب پروتکل های لحاظ شده در خصوص معرفی آثار فرهنگی موجود در گنجینه رضوی می تواند در نشر و معرفی فرهنگ اسلام و ایران در جامعه بین الملل کمک کند. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.