شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد:

«گروه‌ سرود» از رویش‌ها و سرمایه‌‌‎های انقلاب اسلامی است

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: گروه‌ سرود از رویش‌ها و سرمایه‌های انقلاب اسلامی است. 
«گروه‌ سرود» از رویش‌ها و سرمایه‌‌‎های انقلاب اسلامی است

            به گزارش آستان فرهنگ به نقل از خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد در مراسم اختتامیه اولین جشنواره سراسری «آکاپلا آوای رضوان» که صبح امروز در سالن اجتماعات مؤسسه فرهنگی قدس در مشهد برگزار شد، ابراز کرد: گروه سرود یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است که توانست مسیر رشد و تعالی نوجوانان را در مسیر ارزش‌های انقلابی و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه جای این محصول در سبد خدمات فرهنگی آستان قدس رضوی چه در داخل و چه در خارج حرم مطهر رضوی خالی بود، افزود: اهتمام و توجه به موضوع گروه‌های سرود به عنوان یکی از مأموریت‌های عرصه فرهنگی این آستان مقدس در دوره حضور حجت ‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی در دستور کار قرار گرفت.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در خطاب به مربیان و اعضای نوجوان گروه‌های سرود حاضر در جشنواره آکاپلا آوای رضوان گفت: امسال با حضور در این جشنواره توانستید با آواها و زمزمه‌های خود در اطراف حرم مطهر رضوی، خیابان‌ها، بازارها، پارک‌ها، راه‌آهن، فرودگاه و... دل‌ها را امام‌ رضایی(ع) کنید و انسان‌ها را به یاد شهدا بیندازید.
گنابادی‌نژاد تصریح کرد: با اجرای گروه سرود آوای رضوان در محضر رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) در دوم فروردین سال جاری در مشهد، فعالیت‌های این گروه‌های سرود به اوج زیبایی و قله خودش رسید که مراتب سپاس ایشان را به همه حاضران در آیین پایانی این جشنواره اعلام می‌کنم.
وی با تأکید بر اینکه این اجرای گروه سرود بسیار مورد توجه رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) قرار گرفته است، اضافه کرد: همچنین ایشان توصیه کردند که این نوجوانان را رها نکنید؛ آنان سرمایه‌های کشور هستند که قرار است در مسیر بسط و گسترش فرهنگ اسلام، اهل بیت(ع) و انقلاب بیش از گذشته موفق و مؤید باشند.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به اجرای سرودی از اشعار حمید سبزواری در زمان ورود امام خمینی(ره) در سال 1357 در فرودگاه تهران گفت: این سرودها بودند که جریان مبارزات علیه پهلوی را در دل‌های مبارزان و آحاد مردم کوچه و بازار به‌ویژه در لحظه‌های پیروزی انقلاب اسلامی پررنگ‌تر و حماسی‌تر ‌کردند.
وی ادامه داد: همچنین اجرای گروه‌های سرود، یکی از محصولات مستمر و ماندگاری است که در جریان اعزام رزمندگان تا حضور نیروها در شب‌های عملیات در دوران هشت سال دفاع مقدس تأثیرگذار بود.
گنابادی‌نژاد با بیان اینکه شاهد رویش‌های بسیار خوبی در تاریخ انقلاب اسلامی در عرصه گروه‌های سرود بوده‌ایم، گفت: متأسفانه در یک دهه اخیر شاهد افول و بی‌مهری نسبت به این سرمایه ولایی و انقلابی بودیم، اما خدا را شاکریم که گروه‌های سرود با توجه ویژه نیروهای انقلابی دوباره احیا شدند.
لازم به ذکر است، نخستین جشنواره سراسری آکاپلا آوای رضوان با حضور 30 گروه سرود از خراسان رضوی و سایر استان‌های کشور به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از 29 اسفند 1397 تا پنجم فروردین 1398 در مشهد برگزار شد. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.