شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

با حضور آیت الله علم الهدی؛

دو اثر در بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی رونمایی و معرفی شد

با حضور آیت الله علم الهدی؛ امام جمعه مشهد، دو اثر در بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی معرفی و رونمایی شد. 
دو اثر در بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی رونمایی و معرفی شد

          به گزارش آستان علم و فرهنگ به نقل از آستان نیوز، در حاشیه بازدید آیت الله علم الهدی؛ امام جمعه مشهد از فعالیت ها و دستاوردهای بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی دو اثر تازه منتشر شده با عناوین «مسجد گوهرشاد در آینه هنر» و «سبک زندگی اسلامی» رونمایی شد.
سید محسن حسینی نویسنده کتاب «مسجد گوهرشاد در آینه هنر» در مراسم رونمایی از این اثر به معرفی اجمالی این کتاب پرداخت و گفت: مسجد گوهرشاد با مساحت 9309 متر مربع، از مشهورترین مساجد چهار ایوانی بر جای مانده از روزگار تیموری است و درتاریخ بیش از ساله خود همواره یکی از بناهای شاخص در جوار بارگاه منور رضوی به شمار می رفته است.
وی ابراز کرد: این کتاب با در برداشتن بیش از300 عکس و طرح، فراز و نشیب و تغییرات هنری در حوزه های خط بنایی و طراحی نقوش اسلیمی را در گذر زمان به خوبی نشان می دهد؛ ضمن اینکه برخی از جزئیات تزئینی بنا، برای نخستین بار در این اثر آورده شده است.
حسینی خاطر نشان کرد: مطالعه این کتاب هم برای معماران و هنرمندان حوزه هنر ایرانی- اسلامی سودمند است و هم زائران ومجاوران حرم مطهر رضوی را با ارزش های هنری و بصری این بنای تاریخی بیش از پیش آشنا می کند.
سید مهدی مرویان حسینی محقق کتاب «سبک زندگی رضوی» نیز در ادامه این مراسم گفت: در این اثر  مباحث موردنظر در تبیین « سبک زندگی رضوی» که در پی اجابت دعوت مقام معظم رهبری توسط آیت‌الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نخست نماز جمعه مشهد مقدس بیان شده، تهیه و تدوین شده است.
وی ابراز کرد: این اثر در دو بخش به «مطالب و مفاهیم کلی درباره سبک زندگی» و «سبک زندگی از منظر آموزه‌های دینی» می‌پردازد؛ بخش دوم در دو فصل نظر دین اسلام درباره مهم‌ترین ابزارهای زندگی و رویکرد دین درباره مهم‌ترین جزئیات رایج در متن زندگی را تبیین و بررسی می‌کند. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.