شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

در قالب برنامه رادیویی «آقا سلام» انجام شد؛

رونمایی از طرح‌های فرهنگی آستان قدس رضوی برای ایام فاصله گذاری اجتماعی

با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از طرح‌های فرهنگی آستان قدس رضوی برای ایام فاصله گذاری اجتماعی با عنوان «آقا سلام» در یک ویژه برنامه رادیویی با همین نام، رونمایی شد. 
رونمایی از طرح‌های فرهنگی آستان قدس رضوی برای ایام فاصله گذاری اجتماعی

         به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز؛ صبح امروز با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و رئیس سازمان فرهنگی این آستان مقدس از طرح« آقا سلام»  در استودیو رادیو زیارت واقع در صحن انقلاب حرم مطهر، رونمایی شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در این آیین که بصورت زنده در قالب ویژه برنامه «آقا سلام» از رادیو زیارت پخش می‌شد، اظهار کرد: خدمات فرهنگی آستان قدس رضوی پس از انقلاب در قالب مؤسسات و معاونت‌ها توسعه‌یافته است و خوشبختانه امروز محتوای آن‌ها در بستر رسانه‌ای قابل‌ارائه است.
وی افزود: با توجه به محدودیت‌های حاصل از شیوع ویروس کرونا تولیت آستان قدس رضوی تأکید داشتند تا محدودیت‌های به وجود آمده در خدمات حضوری، باعث تعطیلی خدمات فرهنگی آستان قدس رضوی نشود.
گنابادی نژاد بیان کرد: از اواخر سال گذشته که اوایل شیوع ویروس کرونا در کشور بود برنامه‌های غیرحضوری با رعایت ضوابط بهداشتی در قالب مأموریت مؤسسات و مجموعه‌های آستان قدس رضوی شروع‌شده و هم‌اکنون بسیاری از این فعالیت‌ها ادامه دارد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: رویکرد آستان قدس رضوی استفاده از ظرفیت حضور مردم در جمع خانواده برای فعالیت‌های فرهنگی است. برنامه «آقا سلام» 5 محور و در واقع 5 پویش دارد که یکی از محورهای آن «#مثل_مسجد» است و در این پویش برنامه‌های معنوی و عبادی اجرا می‌شود، اقامه نماز جماعت در منازل از جمله فعالیت‌های در نظر گرفته‌شده برای این عنوان است.
گنابادی‌نژاد افزود: در پویش «#به_توان_مهربانی» به موضوع انجام صله‌رحم از طریق نرم افزارها و پیام‌رسان‌ ها در ایامی که دید و بازدید حضوری میسر نیست و همچنین توجه به امور خیریه و حمایت از محرومان و مستضعفان در این ایام که شغل بسیاری از مردم متوقف‌شده است و  در سختی هستند، دنبال می‌شود.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: پویش «#خانه‌_ات_آباد» برای ارتقای روحیه تعاون خانواده‌ها در ایامی که در خانه باید بمانند در نظر گرفته شده است و در آن اعضای خانواده برای انجام امور منزل به یکدیگر کمک می‌کنند.
وی افزود: سرفصل «#به‌_وقت_لبخند» در ایام نیمه شعبان و سالروز میلاد حضرت مهدی(عج) اجرا می‌شود. ارائه شادی مؤمنانه یک نیاز برای محافل ایرانی و اسلامی است و به همین منظور در این عنوان ظرفیت‌های شعرخوانی، مطایبات، سرگرمی‌ها و تفریحات سازنده ارائه می‌شود.
گنابادی نژاد خاطرنشان کرد: سرفصل دیگری که در طرح «آقا سلام» عنوان «#بهار_خوان» است که شامل موضوعات کتاب و کتاب‌خوانی است.
وی همچنین با اشاره به  اینکه مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی  نیز پویشی را با عنوان «با قرآن در خانه بمانیم» اجرا می‌کند، افزود: در بستر فضای مجازی، حجت‌الاسلام قرائتی در پویش «با قرآن در خانه بمانیم» مباحث تفسیری کوتاهی را از سوره «شعراء» بیان می‌کند و آیات این کلام وحی قرائت می‌شود. مسابقه‌ای از مفاهیم این سوره برای بزرگ‌سالان و مسابقه نقاشی برای کودکان در این پویش برگزار می‌شود.

گفتنی است، در طرح فرهنگی آقا سلام ، مردم می توانند در هر کدام از پویش ها با ارسال عکس ،فیلم و صوت به آدرس REVAGH_RAZAVI@ تا 20 اردیبهشت همزمان با میلاد خجسته امام حسن مجتبی (ع) شرکت کنند و از 88 هدیه ویژه و 888 هدیه نفیس در نظر گرفته شده نیز بهره مند شوند، ویژه برنامه رادیوئی «آقا سلام» نیز از رادیو سراسری زیارت، شرکت کنندگان در طرح« آقا سلام» را همراهی می‌کند. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.