شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

نمایشنامه خوانی «نقشبند» به روی آنتن شبکه خراسان رضوی می رود

نمایشنامه خوانی «نقشبند» از آثار تولیدی مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی به روی آنتن شبکه خراسان رضوی می رود. 
نمایشنامه خوانی «نقشبند» به روی آنتن شبکه خراسان رضوی می رود

            به گزارش آستان علم و فرهنگ به نقل از آستان نیوز، مجلس طومارخوانی نقشبند در قالب یک نمایشنامه خوانی تلویزیونی به مدت 20 دقیقه، جمعه 27 تیر 99 از ساعت 13:45 از شبکه خراسان رضوی پخش خواهد شد.
این برنامه نمایشنامه خوانی با رعایت تمهیدات بهداشتی با همکاری حوزه هنری خراسان رضوی بعدازظهر 21 تیر ماه در سالن این مرکز هنری در مشهد اجرا و برای کاربران در بستر مجازی اینستاگرام به صورت زنده پخش شده بود.
با توجه به استقبال مخاطبان از اجرای مجازی نمایشنامه خوانی نقشبند با محوریت موضوعی ساخت مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی توسط قوام الدین شیرازی معمار بنام دوره تیموری و امکان تماشای آن برای طیف گسترده تری از مردم اهل تاریخ و هنر، فیلم تولید شده از این برنامه در شبکه خراسان رضوی پخش می شود.
این نمایشنامه خوانی با خلق اثری نقاشی خط از ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد توسط علیرضا بهدانی هنرمند برجسته خراسانی به همراه نقش خوانی فاطمه توانا و علی ضمیری که به ترتیب در نقش های قصه خوان و قوام الدین شیرازی هنر آفرینی می کنند، تهیه شده است.
متن این نمایشنامه از کتاب مجموعه نمایشنامه‌ های رضوی «از پشت پنجره 2» اثر سعید تشکری که توسط مؤسسه آفرینش ‌های هنری آستان قدس رضوی منتشر شده، انتخاب شده است.
محمد علی چمی گو تهیه کنندگی، شادی غفوریان کارگردانی، مهدی شریفی صحنه پردازی و امیر صحرایی تصویربرداری نمایشنامه خوانی نقشبند را بر عهده دارند.
لازم به ذکر است، آثار تلویزیونی متنوعی؛ از فیلم‌ های داستانی کوتاه و بلند و تئاتر تلویزیونی تا پویانمایی ‌های کوتاه و سینمایی و نماهنگ در راستای ترویج فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی به‌ ویژه آموزه ‌های رضوی به سفارش مؤسسه آفرینش‌ های هنری آستان قدس رضوی در ادوار مختلف تولید و از شبکه‌ های مختلف سیما پخش می ‌شود. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.