شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

حجت‌الاسلام حجت گنابادی نژاد:

پیشرفت کمی جریان خادمیاری رضوی برابر با 300 سال گذشته خدمت در آستان قدس رضوی است

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: جریان خدمت در آستان قدس رضوی قدمت طولانی دارد، با راه اندازی طرح خادمیاری رضوی هم اکنون می شود گفت: پیشرفت کمی خدمت خادمیاران رضوی در این آستان مقدس برابر با 300 سال گذشته آستان قدس رضوی است. 
پیشرفت کمی جریان خادمیاری رضوی برابر با 300 سال گذشته خدمت در آستان قدس رضوی است

          به گزارش آستان فرهنگ به نقل از خبرنگار آستان نیوز، حجت‌الاسلام حجت گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی صبح امروز در نشست با مسئولین دبیرخانه کانون های خادمیاری حوزه فرهنگی کشور در محل سازمان فرهنگی آستان قدس، اظهار کرد: جریان خادمیاری با وجود نوپایی موفق بوده است.
وی افزود: ارزش خدمت زیر پرچم حضرت رضا(ع) نباید فراموش شود و باید در فرآیندهای کاری ارزش تلاش در این جایگاه را به یاد سپرد. همه ما باید دغدغه داشته باشیم موضوعات معرفتی در مجموعه امام رضا(ع) تعالی یابد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: جریان خدمت در آستان قدس رضوی سابقه چندین قرن دارد، که البته به جز 300 سال گذشته تعریف مشخصی در گذشته نداشت؛ اما با اقدامات انجام‌شده اکنون فقط در حوزه فرهنگ 40 هزار خادمیار رضوی فعالیت دارند.
وی افزود: جریان خادمیاری رضوی در وضعیت موجود برابر با 300 سال جریان حوزه خدمت در آستان قدس رضوی است. هیچ مجموعه‌ای نمی‌تواند این جمعت داوطلبانه را در ابعاد کمی و کیفی جذب کند.
گنابادی نژاد گفت: آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله مصباح یزدی زمانی که از فعالیت خادمیاران نوجوان برای خدمت به زائران مطلع شدند در ابتدا شگفت‌زده شده و سپس اظهار کردند این نوجوانان تا انتهای عمر خود با امام رضا(ع) مأنوس هستند.
وی ادامه داد: در طرح «زائر اولی» ها تاکنون 1 میلیون زائر را به مشهد مقدس آورده‌ایم و در برشی از این طرح در قالب «طرح همسایه» زوج‌های جوان کم‌بضاعت هم مشمول این طرح شدند.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: در برنامه سال 98 استفاده از ظرفیت خادمیاری در اجرای برنامه‌های مؤسسات پیش‌بینی‌شده است و مسئولیت رابط‌های خادمیاری این است که نقش خادمیاری را در نهادهای آستان قدس در اولویت قرار دهند. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.