شنبه 16 مهر 1393
ارتباط با ما : 7-32291620-051
Farhangi@aqr.ir
 

امام جواد علیه‌السلام: من ضامن بهشت برای کسی هستم که قبر پدرم را در طوس زیارت کند و حق او را بشناسد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

پویش «نذر مادر» یک جریان خدمتگزاری فرهنگی معنوی است

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه بانوان با حرکت معنوی و سازنده پویش نذر مادر پرچم فاطمی را در محله‌های شهر مشهد به اهتزاز درآوردند، گفت: پویش «نذر مادر» یک جریان خدمتگزاری فرهنگی و معنوی به مردم است. 
پویش «نذر مادر» یک جریان خدمتگزاری فرهنگی معنوی است

           به گزارش آستان فرهنگ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین گنابادی نژاد عصر روز گذشته در آیین گردهمایی فعالان پویش نذر مادر که به همت مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی با حضور 240 نفر از بانوان مربی، رابط مساجد و رابط مکان‌های آموزشی این طرح در محل باغ اردوگاه خاتون برگزار شد، اظهار کرد: بانوان مسلمان در ایام سوگواری شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) با اجرای «نذر مادر» یک کار بزرگ و ارزشمندی را پایه گذاری کردند که موضوع و زمان آن متناسب با هم بود.
وی با روایتی از حضرت فاطمه(س) که فرموده اند: «هر کس عبادت خالص خود را به سوی خداوند بالا فرستد (و پیشکش آستان او کند)، خدا هم بهترین مصلحت خود را بر او فرو می فرستد»، افزود: انجام کارهای فرهنگی و معنوی همچون نذر مادر و پایه گذاری یک حرکت ارزشمند در پرتو عنایات ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت فاطمه زهرا(س) نتیجه عالی را به جای می‌گذارد.

توسعه فرهنگ فاطمی خدمت ماندگار است
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) پس از رحلت پیامبر(ص) دستاوردهای سازنده‌ای را برای امت مسلمان برجای گذاشتند، تصریح کرد: حضرت صدیقه کبری(س) در دوران حیاتشان با خلوص و بندگی والای خود یک نقشه راهنمای بی بدیل برای جامعه بشری ترسیم کرد.
وی با بیان اینکه هرکس برای حضرت زهرا(س) خدمتی کند نتیجه خدمتش ماندگار خواهد شد، خاطرنشان کرد: بانوان مشهدی در ایام شهادت بانوی دو عالم با برپا کردن ایستگاه‌ها‌ و خیمه‌ها در محله‌های مختلف این شهر و اجرای نذر مادر خدمت معنوی به مردم کردند و این خدمت که با رویکرد توسعه فرهنگ فاطمی صورت گرفت، ماندگار خواهد بود.
حجت الاسلام گنابادی نژاد افزود: پویش نذر مادر شجره‌ای شد که در سال‌های آینده به یک بوستانی بزرگ از جریان خدمت تبدیل میشود، بانوان بایستی در راستای صیانت از این حرکت ارزشمند تلاش کنند.

عنایات حضرت زهرا(س) رمز جاودانگی نام شهدا
وی در ادامه با بیان اینکه شهید برونسی از شهدایی است که در پرتو عنایات اهل بیت(ع) به ویژه حضرت فاطمه زهرا(س) به جایگاهی رفیع دست یافت، گفت: برپایی پویش نذر مادر در مشهد حرکت فرهنگی ارزشمندی در صیانت از فرهنگ فاطمی بود.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: اگر ما توجهی به زندگانی شهدا داشته باشیم به این حقیقت می‌رسیم که اتصال و توسل به اهل بیت(ع) به ویژه بانوی مکرم اسلام حضرت زهرا(س) رمز پیروزی رزمندگان اسلام و ثبت جاودانگی نام آنان در تاریخ  است.
تلاوت آیاتی از قرآن کریم، اجرای سرود توسط گروه سرود خادمیاران نوجوان رضوی و تجلیل از مربیان، رابطین مساجد و رابطین مکان‌های آموزشی طرح «پویش نذر مادر» از دیگر برنامه‌های اجرایی برای بانوان بود.
یادآور می‌شود؛ طرح «پویش نذر مادر» طرحی است که در راستای تبیین هویت زن مسلمان مبتنی بر الگوی رفتاری صدیقه کبری(س) با نقش آفرینی خود بانوان به همت مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی و با همکاری مادران و بانوان مشهدی در ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در ۱۷۰ نقطه و با شرکت بیش از 5000 نفر از بانوان مشهدی اجرا شد. 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
عبارات کلیدی:
امتیاز دهید
بیشتر بخوانید
تبادل نظر کاربران
.
 

گفتگو(بایگانی)

دسترسی سریع

اشتراک بسته تخصصی فرهنگی


* پست الکترونیک
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر

نشریه همگام.

طرح های فرهنگی.

.
ثبت نام طرح خادمياران نوجوان رضوي»
فراخوان ايده هاي خلاقانه خدمت به امام رضا عليه السلام
وقف و نذر
.